Ադրբեջանական դիվերսիայի հետեւանքով զոհվել է Արցախի ոստիկանության 3 ծառայող
Արցախի «Խայփալու» կոչվող տեղանքում այսօր առավոտյան ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կրակից զոհվել է Ոստիկանության 3 ծառայող՝ փոխգնդապետ Արմեն Մայորի Բաբայանը, մայոր Դավիթ Վալերիի Դանիելյանը, լեյտենանտ Արարատ Թելմանի Գասպարյանը: Եվս մեկ ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում և գտնվում է Հանրապետական բժշկական կենտրոնում:
ՆԳ նախարարությունը ավելի վաղ հաղորդել էր, որ մարտի 5-ի առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը թիրախավորել և կրակ է բացել Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։
«ՆԳ նախարարությունն այս ծանր պահին կիսում է զոհված ոստիկանների կորստի վիշտը, զորակցություն հայտնում նրանց ընտանիքների անդամներին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Трое служащих Полиции Арцаха погибли вследствие азербайджанской диверсии
В результате стрельбы, открытой сегодня утром диверсионной группой азербайджанских вооруженных сил в местности Хайпалу, погибли трое служащих Полиции Арцаха: подполковник Армен Бабаян, майор Давид Даниелян, лейтенант Арарат Гаспарян. Еще один служащий, лейтенант Давид Овсепян, получил огнестрельное ранение в области грудной клетки и находится в Республиканском медцентре в Степанакерте.
Ранее Министерство внутренних сообщило сообщило, что около 10։00 утра 5 марта диверсионная группа азербайджанских вооруженных сил открыла огонь по машине сотрудников управления паспортов и виз Полиции Арцаха.
“В этот тяжелый момент Министерство ВД разделяет горечь утраты погибших полицейских и выражает поддержку членам их семей”,- говорится в сообщении.