Դիվերսիոն խմբի հարձակման տեսանյութը. Արցախի ՆԳՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել այսօր «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն հարձակումը՝ Ստեփանակերտից հերթափոխի ուղևորված ոստիկանական մեքենայի անձնակազմի վրա փորձելով հիմնավորել կեղծ և սուտ այն թեզով, թե իբր ՀՀ-ից Արցախ զենքի տեղափոխում է կանխել։
Արցախի ՆԳՆ-ն ներկայացնում է ադրբեջանական հարձակման տեսանյութը արդեն 84 օր շարունակ շրջափակման մեջ գտնվող Արցախի ոստիկանության անձնակազմի վրա, որտեղ հստակորեն երևում է մեքենայի շարժի ուղղությունը (Ստեփանակերտից դեպի հերթափոխի վայր`Շուշիի շրջան) և անառարկելիորեն ապացուցում է ադրբեջանական պաշտպանության նախարարության պնդման կեղծ լինելը:
«Նախ, մեքենայում ոչ մի զենք չկար՝ բացի ոստիկանների ծառայողական զենքերից: Երկրորդ, չէր էլ կարող զենքի տեղափոխություն իրականացվել, քանի որ նրանք ոչ թե ՀՀ-ից, այլ Ստեփանակերտից էին շարժվում դեպի իրենց հերթափոխի վայր:
Տեսանյութում հստակորեն երևում է նաև ադրբեջանական զինծառայողների տեղաշարժը և այն դրվագը, թե ինչպես են մոտենում մեքենային, բացում դուռը և կրկին կրակում ու հետ փախչում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ

МВД Арцаха опубликовало видеозапись нападения азербайджанской диверсионной группы
Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, попытавшись обосновать сегодняшнее диверсионное нападение азербайджанских вооруженных сил на служащих полиции, выехавших на автомобиле из Степанакерта на место службы, лживым тезисом о якобы пересечении поставки оружия из Армении в Арцах.
МВД Арцаха представляет видеозапись азербайджанского нападения на сотрудников полиции Арцаха, в которой четко видно направление движения автомобиля (из Степанакерта на место службы в Шушинском районе) и которая неопровержимо доказывает ложность утверждения МО Азербайджана.
“Во-первых, никакого оружия, кроме служебного, в машине не было. Во-вторых, полицейские не могли перевозить оружие, так как ехали не из Республики Армения, а из Степанакерта на место своей службы.
В видео также четко видны перемещения азербайджанских военнослужащих, а также эпизод, когда они приближаются к машине, открывают дверцу, снова стреляют и убегают”,- говорится в сообщении.