Վիրավոր զինծառայողների մոտ դրական տեղաշարժ կա․ Առողջապահության նախարար
Տեղ գյուղում ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորված և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի մոտ որոշակի դրական տեղաշարժ կա։ Այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
Նախարարը հույս հայտնեց, որ ապաքինումը դրական ընթացք կունենա։ Ըստ Ավանեսյանի՝ մյուս վիրավոր զինծառայողների մոտ նույնպես դրական տեղաշարժ կա։ Սիսիանում գտնվողների վիճակը բավարար է։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ, որի հետևանքով զոհվել է 4 զինծառայող, վիրավորվել՝ 6-ը։

У раненых военнослужащих наблюдается положительная динамика – А.Аванесян
В состоянии военнослужащего, получившего тяжелое ранение вследствие азербайджанской провокации в районе села Тех, наблюдается определенная положительная динамика, сообщила сегодня журналистам по завершении заседания правительства министр здравоохранения Анаит Аванесян.
Положительные подвижки наблюдаются и в состоянии второго военнослужащего. Состояние находящихся в Сисиане раненых удовлетворительное, отметила министр.
11 апреля подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС РА, выполнявшим инженерные работы в направлении села Тех, вследствие чего четверо военнослужащих погибли, шестеро получили ранения.