Բենտու. «Ամեն ինչ կրկին մեր ձեռքում է»
Դանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մորտեն Օլսենը, չնայած իր թիմի պարտությանը (Դանիա-Պորտուգալիա՝ 2-3), նշել է, որ հպարտ է այն ֆուտբոլով, որը ցույց են տվել դանիացիները հոլանդացիների հետ խաղում (1-0), սակայն էլ ավելի հպարտ է պորտուգալացիների հետ հանդիպման երկրորդ կեսում խաղացած ֆուտբոլով:
«Հույս ունեմ, որ այլեւս նման հիասթափություն չենք ապրի: Մենք արժանի էինք միավորի: Եթե փոքր-ինչ ավելի շատ բախտ ունենայինք, կարող էինք եւ ոչ-ոքի խաղալ,- ասել է Օլսենը:- Լավ է, երբ շատ ես տիրում գնդակին, սակայն վերջիվերջո նշանակություն ունեն միայն գոլերը: Մեր գոլերն էլ հետաքրքիր էին, սակայն մենք խփեցինք երկուսը, իսկ պորտուգալացիները՝ երեքը: Վերջին դրվագում իր դերը խաղաց հոգնածությունը»:
Պորտուգալացիների գլխավոր մարզիչ Պաուլու Բենտուն էլ ասել է, թե խաղը նման էր գերմանացիների հանդիպմանը՝ այն տարբերությամբ, որ այս խաղում իրենց հաջողվել է գոլեր խփել: Ըստ մասնագետի՝ իր թիմն արժանի էր, որ հաղթեր 2 գնդակի տարբերությամբ: Բենտուին գոհացրել է առաջին կեսում հավաքականի խաղը եւ այն, որ 2-2 հաշվից հետո ֆուտբոլիստները բնավորություն են ցույց տվել ու խփել երրորդ գոլը, որին արժանի էին:
«Մենք երկու գերազանց խաղ ենք անցկացրել հիանալի թիմերի դեմ: Մեր ճանապարհին եղել են խոչընդոտներ, սակայն մենք շարունակում ենք ճանապարհը, որն ընթանում է ճիշտ ուղղությամբ: Առաջին խաղից հետո հայտնվել էինք աննախանձելի վիճակում, սակայն հիմա ամեն ինչ կրկին մեր ձեռքում է: Անհրաժեշտ է ճիշտ նախապատրաստվել հոլանդացիների հետ խաղին»,- եզրափակել է մասնագետը:

Бенту: “Все опять в наших руках”
Главный тренер сборной Дании Мортен Ольсен, несмотря на поражение своей команды (Дания-Португалия – 2:3), сказал, что горд тем футболом, который продемонстрировали датчане в матче с голландцами (1:0), но еще больше гордится футболом, показанным во втором тайме встречи с португальцами.
“Надеюсь, мы больше не испытаем такого разочарования. Мы были достойны очка. Если бы нам повезло чуть больше, то мы бы могли сыграть и вничью,- сказал Олсен. – Хорошо, когда много владеешь мячом, но в конечном итоге значение имеют только голы. Наши голы тоже были интересными, но мы забили два мяча, а португальцы – три. В последнем эпизоде сказалась усталость”.
В свою очередь главный тренер португальцев Паулу Бенту сказал, что игра была похожа на встречу с немцами, с той лишь разницей, что в этой игре Португалии удалось забить голы. По словам тренера, его команда была достойна того, чтобы победить с разницей в два мяча. Бенту устроила игра сборной в первом тайме и то, что после счета 2:2 футболисты показали характер и забили третий гол, которого были достойны.
“Мы провели две отличные игры против замечательных команд. На нашем пути были препятствия, однако мы продолжаем идти в правильном направлении. После первой игры мы оказались в незавидном положении, но сейчас все опять в наших руках, Необходимо правильно подготовиться к игре с голландцами”,- отметил в заключение Паулу Бенту.