Ազգային ժողովում կրկին քաշքշուկ է տեղի ունեցել (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի հերթական նիստի ժամանակ այսօր կրկին լարված իրավիճակ ստեղծվեց և քաշքշուկ տեղի ունեցավ։ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Սիսիանի նախկին համայնքապետ Արթուր Սարգսյանը, դիմելով դատավոր Արթուր Դանիելյանին, ասաց, որ երբ իրեն կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել և իմացել է, որ գործը մակագրվել է Դանիելյանին, վստահ է եղել, որ կալանքի որոշում է կայացնելու։
«Դուք իմ լսելու իրավունքը չեք ապահովել, որովհետև տղամարդկություն չեք ունեցել նայել իմ աչքերի մեջ և կալանավորել»,- ասաց Արթուր Սարգսյանը։ Ելույթի ավարտից հետո, երբ պատգամավորն իջավ ամբիոնից, ասաց․ «Դուրս գալուց էլ, մի հատ կանգնեմ, նայե՛ք աչքերիս մեջ, նոր գնամ, պարո՛ն դատավոր»։
Սարգսյանի այս հայտարարությանը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը արձագանքել է՝ քի՛չ խոսա, վե՛ր ընկի տեղդ։
Աղազարյանի այս խոսքերից հետո Արթուր Սարգսյանը բորբոքվել է և քաշքշուկ է սկսվել։ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անվտանգության աշխատակիցներին հրավիրել է նիստերի դահլիճ և ընդմիջում հայտարարել։

Новая потасовка в парламенте (видео)
В условиях создавшейся на сегодняшнем заседании Национального Собрания напряженной ситуации вновь произошла потасовка. Депутат оппозиционной фракции “Айастан”, бывший глава общины Сисиан Артур Саргсян, обратившись к судье Артуру Даниеляну, сказал, что в свое время, когда в суд было представлено ходатайство о его аресте, которое должен был рассматривать Даниелян, выразил уверенность, что тот обязательно примет такое решение.
“Вы не обеспечили мое право быть услышанным, так как вам не хватило мужества принять решение об аресте, глядя мне в глаза”,- заявил А.Саргсян. Затем, спускаясь с трибуны после своего выступления, он заявил, что хочет, чтобы судья Даниелян еще раз посмотрел ему в глаза.
На это заявление отреагировал депутат властной фракции “Гражданский договор” Овик Агазарян, который потребовал, чтобы Саргсян меньше болтал и сел на свое место.
Эти слова возмутили Артура Саргсяна. Началась потасовка. Председатель НС Ален Симонян вызвал в зал заседаний сотрудников службы безопасности и объявил перерыв.