«Ղեկին սթափ, երեխաների կողքին»․ Արմենիա Վայն ընկերության սոցիալական նախաձեռնությունը Հունիսի 1-ի առթիվ
Հունիսի 1-ը երեխաների պաշտպանության, նրանց հանդեպ պատասխանատվության ու հոգատարության օրն է։ Այս առիթով «Արմենիա Վայն» ընկերությունը հանդես է եկել սոցիալական կարևոր նախաձեռնությամբ։
Ղեկին սթափ․ այսպես է կոչվում գինեգործական խոշոր ընկերության նախագիծը, որի մեկնարկը տրվել է դեռ 2019 թվականին։
«Արմենիա Վայն» ընկերությունը մշտապես եղել է հայկական գինեգործության պատմության և մշակույթի տարածողը։ Մեր նախնիները գինին ըմպել են որպես վայելք, ոչ թե հարբելու միջոց․ Այս փիլիսոփայությունը հանրայնացնելու նպատակը դարձավ «Ղեկին սթափ» նախաձեռնության հիմքը»,- նշում են ընկերության աշխատակիցներն ու ավելացնում, որ ընկերությունը պարբերաբար անդրադառնում է այս նախաձեռնությանը տարբեր առիթներով․ այսպիսի մի առիթ էր նաև Հունիսի 1-ը։
«Ամուր և վստահելի հասարակություն ստեղծելն ու գալիք սերնդին փոխանցելը մեր ընկերության կարևորագույն առաքելությունն է, իսկ երեխաները մեր գալիքն են․ հենց նրանց հանդեպ պատասխանատվությունը մեր թիմին ոգեշնչեց իրականացնել նաև այս նախագիծը։ Համագործակցելով GG- ընկերության հետ՝ մեր թիմն ամբողջ օրվա ընթացքում սպասարկել է մեր քաղաքացիներին, իսկ հասույթը փոխանցվելու է «Երեխաների պաշտպանության կենտրոն» հիմնադրամին։
Սա մեր փոքրիկ ներդրումն է՝ սթափ հասարակություն և երեխաների համար երջանիկ ապագա կառուցելու գործում»,- պատմում են «Արմենիա Վայն» ընկերության աշխատակիցները։

Armenia Wine's "Sober at the Wheel" Initiative to Protect Children from Drunk Drivers
June 1 is the day of protection, responsibility, and care for children. On this occasion, Armenia Wine company came up with the social initiative "Sober at the Wheel", launched in 2019.
Armenia Wine has always been a promoter of the history and culture of Armenian winemaking. Our ancestors drank wine as pleasure, not as a means of intoxication. The goal of publicizing this philosophy became the basis of the Sober at the Wheel initiative," say company employees, adding they regularly refer to this initiative on various occasions. June 1 was such an occasion.
Creating a strong and reliable society and passing it on to the next generation is the most important mission of our company, and children are our future. It was the responsibility toward the children, that inspired our team to carry out this project as well. Cooperating with GG company, our team served our citizens throughout the day, and the proceeds will be transferred to the Children's Protection Center fund.
This is our small contribution to building a sober society and a happy future for children," say employees of Armenia Wine.