Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության զինծառայողները Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով
ԱԱԾ սահմանապահ ծառայությունը հայտնում է, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
«Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է:
Ժամը 10:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է»,- նշված է ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ ծառայություն տարածած հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունն է հայատարարություն տարածել, համաձայն որի՝ իբր, Լաչինի միջանցքի սկզբնամասում տեղակայված ադրբեջանական հսկիչ անցագրային կետը գնդակոծվել է հայկական զինված ուժերի կողմից։

Пресечена попытка азербайджанских пограничников установить флаг на территории РА
15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвижения в направлении моста через реку Акари с целью установки флага на территории Республики Армения, сообщает командование пограничными войсками Службы национальной безопасности РА.
“В результате предпринятых армянской стороной действий была пресечена попытка продвижения азербайджанских военнослужащих и установка флага на территории Республики Армения. По состоянию на 10:00 ситуация относительно стабильная”,- говорится в сообщении.
Ранее Государственная пограничная служба Азербайджана распространила заявление о том, что якобы установленный в начальной части Лачинского коридора азербайджанский КПП был обстрелян вооруженными силами Армении.