Վահագն Խաչատուրյանը Բեռլինում ներկա է գտնվել Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացմանը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը գերմանական կողմի հրավերով աշխատանքային այցով գտնվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության մայրաքաղաք Բեռլինում:
Այցի շրջանակներում Հանրապետության նախագահը մասնակցել է Բեռլինում անցկացվող Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
«Խաղերին մասնակցում են նաև Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներ: Միջոցառման ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել և կարճատև զրույց է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի և Գերմանիայի ներքին գործերի նախարար Նենսի Ֆեզերի հետ:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի նախագահի և բարձր ղեկավարության, ինչպես նաև հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

Armenian President Attends Opening of Special Olympics in Berlin
Armenian President Vahagn Khachaturyan attended the opening of the 2023 Special Olympics World Summer Games in Berlin on June 17
A small team from Armenian will participate in the games in which 7,000 Special Olympics athletes and Unified partners from approximately 190 countries will compete in 26 sports.
During the event, President Khachaturyan greeted and had a short conversation with German Chancellor Olaf Scholz and German Interior Minister Nancy Faeser.
During the working visit, Khachaturyan will meet with the German president Germany, the country’s top leadership, and representatives of the Armenian community," Khachaturyan’s office reports.