Ռուսական խաղաղապահ առաքելության հրամանատարության հետ քննարկում տեղի կունենա․ Գուրգեն Ներսիսյան
Համաժողովրդական շարժման մասնակիցները Կարմիր Խաչի կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակից շարժվել են դեպի Ստեփանակերտ-Ասկերան մայրուղու վրա գտնվող Ստեփանակերտի օդանավակայանում տեղակայված ռուս խաղաղապահ առաքելության զորախմբի տեղակայման վայր։
Պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը հայտարարեց, որ ըստ նախնական պայմանավորվածության, տեղի կունենա քննարկում ռուսական խաղաղապահ առաքելության հրամանատարության հետ, որի արդյունքների մասին կհայտարարեն հանդիպումից հետո։
Ստեփանակերտի օդանավակայանի մոտ էին հավաքվել նաև շարժման մասնակիցներ Ասկերանից։ Օդանավակայանի մոտ տեղադրվում են վրաններ։
Հավաքներ են տեղի ունենում նաև Արցախի Մարտակերտ ու Մարտունի քաղաքներում։
Խաղաղապահ առաքելության հետ հանդիպումից հետո կորոշվի նաև Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում երեկոյան նորից հավաքվելու ժամը։ Այս պահին Վերածննդի հրապարակում նախապատրաստական աշխատանքներ են ընթանում։

Состоялось обсуждение с командованием миротворческой миссии РФ – Г. Нерсисян
Участники общенародного движения, собравшиеся перед офисом Международного Комитета Красного Креста в Степанакерте, направились на место дислокации российского миротворческого контингента в аэропорту, расположенном в районе автомагистрали Степанакерт-Аскеран.
Госминистр Гурген Нерсисян заявил, что, согласно предварительной договоренности, состоится обсуждение с командованием российской миротворческой миссии, о результатах которого сообщат по завершении встречи.
Рядом с аэропортом собрались также участники общенародного движения из Аскерана, которые устанавливают здесь палатки.
Митинги проходят также в городах Мартакерт и Мартуни Арцаха.
После встречи с командованием миротворческой миссии будет объявлено время проведения вечернего митинга на площади Возрождения в Степанакерте. В настоящее время на площади ведутся подготовительные работы.