ՊՆ-ն հրապարակել է Սոթքում զոհված զինծառայողների անունները
Սեպտեմբերի 1-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով զոհված զինծառայողներն են Անդրանիկ Արշակի Անտոնյանը, Արսեն Ալեքսանդրի Մկրտիչյանը, Վաչագան Սարոյի Վարդանյանը: Հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Պաշտպանության նախարարությունը վշտակցում և զորակցություն է հայտնում հայրենիքն անձնվիրաբար պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
Վիրավոր զինծառայողի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք՝ Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի և Նորաբակի ուղղությամբ կիրառել են ԱԹՍ և ականանետ:

МО опубликовало имена погибших в Сотке военнослужащих
Вследствие азербайджанской провокации сегодня, 1 сентября, погибли военнослужащие Андраник Аршакович Антонян, Арсен Александрович Мкртичян, Вачаган Сароевич Варданян. Об этом сообщает Минстерство обороны Республики Армения.
“Министерство обороны выражает соболезнование и поддержку членам семей, родственникам и сослуживцам военнослужащих, погибших при самоотверженной защите родины. Состояние раненого военнослужащего оценивается как средней тяжести, его жизни опасность не угрожает”,- говорится в сообщении.
Напомним, что, согласно сообщению Минобороны, подразделения ВС Азербайджана применили в направлении Сотка и Норабака (Гегаркуникская область) беспилотник и миномет.