Ադրբեջանն Արցախի Նոր Շեն համայնքում խախտել է հրադադարը. կա մեկ վիրավոր
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 12։15-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժը Նոր Շենի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք։ Այս մասին հաղորդում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Հրադադարի խախտման հետևանքով հայկական կողմում կա մեկ վիրավոր։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք, որ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ այսօր՝ ժամը 11:50-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժը Ճանկաթաղի ուղղությամբ նույնպես խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք։

Азербайджан нарушил режим прекращения огня в направлении села Нор Шен в Арцахе. Есть раненый
13 сентября около 12։15 вооруженные силы Азербайджана, применив стрелковое оружие, нарушили режим прекращения огня в направлении села Нор Шен в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
“Вследствие нарушения режима прекращения огня с армянской стороны есть раненый. Его жизни опасность не угрожает. Об инциденте проинформировано командование миротворческого контингента РФ”,- говорится в сообщении.
Напомним, что сегодня около 11:50 азербайджанские ВС, применив стрелковое оружие, нарушили режим прекращения огня также в направлении Чанкатаха.