Ակնայով տեղափոխված պարագաներն Արցախի կառավարությանը կփոխանցվեն միայն փորձաքննություն անցնելուց հետո
Արցախի տեղեկատվական շտաբն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից Ակնա-Ստեփանակերտ ճանապարհով տեղափոխվել են բժշկական և հիգիենայի պարագաներ։ Դրանք ներկայում գտնվում են ԿԽՄԿ-ի պահեստում:
«Դրանք Արցախի Հանրապետության կառավարությանը կփոխանցվեն միայն համապատասխան փորձաքննությունն անցնելուց հետո:
Փորձաքննություն անցած և ԱՀ կառավարության կողմից սահմանված չափանիշներին (ծագում, որակ) չհամապատասխանող ապրանքները տեղում ոչնչացվելու են:
Միևնույն ժամանակ հանրապետության իշխանություններն աշխատանք են տանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ, որ այսուհետև Արցախ ներմուծվեն մեր պահանջներին համապատասխանող ապրանքներ»,- ասված է Տեղեկատվական շտաբի հաղորդագրության մեջ:

Принадлежности, доставленные в Арцах через Акну, будут переданы правительству только после проведения экспертизы
Информационный штаб Арцаха ранее сообщил, что Международный Комитет Красного Креста доставил по дороге Акна-Степанакерт в Арцах медицинские принадлежности и предметы гигиены.
В настоящее время они находятся на складе МККК. "Правительству Республики Арцах они будут переданы только после проведения соответствующей экспертизы.
Товары, которые по результатам экспертизы не будут соответствовать установленным правительством Арцаха стандартам (происхождение, качество) подлежат уничтожению на месте.
В то же время власти республики ведут работу с Международным Комитетом Красного Креста по доставке в Арцах только товаров, сответствующих нашим требованиям",- говорится в сообщении Информационного штаба.