Ծանր և ծայրահեղ ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացիներ են Արցախից տեղափոխվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ
Արցախից Հայաստան տեղափոխված ծանր և ծայրահեղ ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացիներից մի քանիսը տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Մեր նկարահանման պահին 6 քաղաքացիական անձ էր տեղափոխվում բժշկական կենտրոն, բոլորն էլ տղամարդիկ էին: «Հետքի» թղթակցի փոխանցմամբ` ևս մեկ քաղաքացիական անձ դեռ պետք է տեղափոխվի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 24-ին Արցախից Հայաստան էին տեղափոխվել ծանր և ծայրահեղ ծանր վիրավորում ստացած 23 քաղաքացիներ:

Из Арцаха в ереванский МЦ “Сурб Григор Лусаворич” доставлены граждане с тяжелыми и крайне тяжелыми ранениями
Некоторые из транспортированные из Арцаха в Армению граждан с тяжелыми и крайне тяжелыми ранениями доставлены в ереванский медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”.
На момент наших съемок сюда привезли шесть гражданских лиц – все мужчины. По сообщению корреспондента Hetq.am предстояла перевозка в “Сурб Григор Лусаворич” еще одного гражданского лица.
Напомним, что 24 сентября из Арцаха в Армению были доставлены 24 человека с тяжелыми и крайне тяжелыми ранениями.