Սեպտեմբեր 25-ին կատարված որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն. ԱՀ ԱԻՊԾ
Սեպտեմբեր 25-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում, երեկ` սեպտեմբերի 25-ին, Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղի վարչական տարածքից տարհանվել է զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն, ևս մեկ քաղաքացի, իսկ Կարմիր գյուղից՝ մեկ տարեց կին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
2 աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձ` հայտնաբերվել է Մարտակերտի շրջանի Կիչան գյուղի տարածքից։ Եվս մեկ քաղաքացի` Վանք գյուղից։
Մեկ քաղաքացի հայտնաբերվել ու տեղափոխվել է Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասից։
Անվնաս վիճակում 5 քաղաքացու և 5 աճյուն` ադրբեջանական կողմը փոխանցել է հայկական կողմին։
Ընդհանուր առմամբ, երեկ կատարված որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն և 10 քաղաքացի։ Վերջիններիս առողջական վիճակը բավարար է։
Հիշեցնենք, որ մինչ այս Արցախի ԱԻՊԾ-ի տվյալներով՝ Արցախի տարբեր շրջաններից հայտնաբերվել էր 105 մարմին։

В результате проведенных 25 сентября поисков эвакуировано восемь тел
В результате проведенных 25 сентября поисковых работ на различных направлениях с административной территории села Шош Аскеранского района было эвакуировано тело одного погибшего военнослужащего, а также один гражданин, с территории села Кармир – пожилая женщина. Об этом сообщает Государственная служба чрезвычайных ситуаций Арцаха.
Еще два тела и одно гражданское лицо были найдены на территории села Кичан Мартакертского района. В селе Ванк найден местный житель.
Еще один гражданин был найден и перевезен в Степанакерт из пригорода Кркжан.
Пять человек и пять тел погибших передала армянской стороне азербайджанская сторона.
В целом в результате проведенных вчера поисковых работ было вывезено 8 тел и 10 граждан. Состояние здоровья последних удовлетворительное.