Յունիբանկի հովանավորությամբ բացվել է Unisport ակումբը
Յունիբանկի հովանավորությամբ հիմնադրվել է նոր սպորտային ակումբ՝ Unisport-ը, որը միավորում է տարբեր մարզաձևերը ներկայացնող պրոֆեսիոնալ մարզիկների:
Unisport ակումբի նպատակն է նպաստել տարբեր մարզաձևերի առաջխաղացմանը, մարզվելու համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը, մանկապատանեկան սպորտի զարգացմանը, ցուցաբերել հասցեական աջակցություն տաղանդավոր մարզիկներին, որոնք Հայաստանը ներկայացնում են միջազգային ասպարեզում:
«Յունիբանկը հանրության համար ոչ միայն հուսալի ֆինանսական գործընկեր է, այլև սոցիալապես պատասխանատու քաղաքացի, որն ակտիվ աջակցում է կրթական, մշակութային և սպորտային ծրագրերի իրականացմանը: Դառնալով Unisport ակումբի գլխավոր հովանավորը՝ Յունիբանկը ձգտում է իր աջակցությունը տրամադրել մարզիկներին և թիմային խաղերի, մասնավորապես, ֆուտզալի առաջխաղացմանը, սպորտի հանրայնացմանը», - նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
Ակումբին արդեն իսկ միացել են անվանի մարզիկներ, որոնք 2024թ.-ի ամռանը մասնակցելու են Օլիմպիական խաղերին: Unisport ակումբի անդամներ են հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոն և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը, հրաձգության աշխարհի գավաթի ոսկե մեդալակիր, Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր ու ռեկորդակիր Էլմիրա Կարապետյանը, հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի առաջնության կրկնակի մրցանակակիր Սլավիկ Գալստյանը, ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, աշխարհի եռակի բրոնզե մեդալակիր և մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնության կրկնակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը, ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, Աշխարհի անհատական Գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիր, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը:
Ակումբի կազմում ընդգրկված է նաև Unisport ֆուտզալի թիմը, որը մասնակցում է ՀՀ Ֆուտզալի Առաջին խմբի առաջնությանը և 3-րդ տուրի արդյունքներով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: «Unisport թիմը բավականին բարձր մակարդակով է հանդես գալիս Առաջին խմբում և ցուցադրում է գեղեցիկ և որակյալ խաղ:
Մեր ապագա պլաններում է պայքարել Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսի համար և դուրս գալ միջազգային մակարդակ: Մենք ուրախ ենք, որ Յունիբանկը մեր կողքին է և պատրաստակամ է աջակցել մեր ամբիցիոզ ծրագրերի իրականացմանը», - նշեց Unisport ակումբի տնօրեն Դավիթ Խաչատրյանը:

При поддержке Юнибанка открылся спортивный клуб Unisport
Главным спонсором клуба выступает ОАО «Юнибанк». Клуб Unisport будет поддерживать разные виды спорта, способствовать развитию детско-юношеского спорта, созданию благоприятных условий для тренировок, оказывать адресную помощь талантливым спортсменам, которые представляют Армению на международной арене.
«Сегодня для общества Юнибанк — это не только надежный финансовый партнер, но и социально ответственный гражданин, который активно поддерживает образовательные, культурные и спортивные мероприятия. В качестве главного спонсора клуба Unisport мы будем оказывать содействие спортсменам и продвижению командных игр, таких как футзал, способствовать популяризации спорта в целом» , — отметил председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян. К клубу Unisport уже присоединились известные спортсмены, которые примут участие в Олимпийских играх летом 2024 года.
В их числе чемпион мира, двукратный чемпион Европы по греко-римской борьбе Малхас Амоян, золотая медалистка чемпионата мира по стрельбе, бронзовый призер чемпионата Европы, серебряный призер и рекордсменка Европейских игр Эльмира Карапетян, бронзовый призер чемпионата мира, двукратный призер чемпионата Европы по греко-римской борьбе Славик Галстян, трехкратный чемпион Европы, трехкратный бронзовый призер чемпионата мира по вольной борьбе, двухкратный чемпион мира до 23 лет Арсен Арутюнян, чемпион Европы, победитель Кубка мира по вольной борьбе, бронзовый призер чемпионата мира, чемпион мира до 23 лет Вазген Теванян.
В состав клуба входит также команда по футзалу Unisport, которая участвует в чемпионате Армении в Первой лиге и возглавляет турнирную таблицу по итогам 3-го тура. «Команда Unisport выступает на достаточно высоком уровне и показывает красивую и качественную игру.
В наших планах — бороться за титул чемпиона Армении и выйти на международный уровень. Мы рады, что Юнибанк рядом с нами, и готов поддержать реализацию наших амбициозных планов», — сказал директор клуба Unisport Давид Хачатрян.