V&M Հայկական կոնյակ. «Արմենիա Վայն» ընկերության բացառիկ առաջարկը հայ սպառողին
Ավելի քան 15 տարի գործունեություն ծավալելով հայկական և համաշխարհային շուկայում և զբաղեցնելով առաջատար դիրքեր՝ «Արմենիա Վայն» ընկերությունը հանրությանը վերջապես կներկայանա կոնյակով, որը դառնալու է հպարտանալու և Հայաստանն աշխարհին նորովի ներկայացնելու բացառիկ նմուշ։
V&M. այսպես է կոչվում կոնյակագործության արվեստի ձեռակերտ գլուխգործոցը, որը «Արմենիա Վայն» ընկերության հիմնադիրներ Վարդանյան և Մկրտչյան ընտանիքների անմնացորդ սիրո, նվիրումի, ազնվության և հոգատարության դրսևորումն է՝ հայրենի hողի և ժողովրդի հանդեպ։
Այս ազնվական խմիչքը յուրահատուկ լիրիկական բալլլադ է, որն արարվել է հայկական տերուարի պարգևած բերքի, հայկական և ֆրանսիական կոնյակագործության լավագույն ավանդույթների միաձուլումից։
- «V&M» կոնյակն իրապես անկրկնելի է իր էությամբ։ Նրա մեջ ամփոփված են հայկական տերուարի համային և բուրային բոլոր առանձնահատկությունները, որոնք այնքան ներդաշնակորեն միախառնվել են ֆրանսիական տեխնոլոգիաների հետ։ Որպես կարևորագույն և որոշիչ նոտա՝ մենք հայկական կոնյակը հնացրել ենք ֆրանսիական 80-100 տարեկան կաղնեփայտե տակառներում։ Այն, ինչ ստացվել է մեր 10 տարիների նվիրված աշխատանքի արդյունքում, համերի և բույրերի հանճարեղ սիմֆոնիա է հիշեցնում,- պատմում է Ընկերության Ֆրանսիացի խորհրդատու-կոնյակագործ Օլիվիե Շապտը, ով տարիներ շարունակ գլխավորել է «V&M» կոնյակի ստեղծման գործընթացը։
Իր գործունեության առաջին իսկ օրերից «Արմենիա Վայն» ընկերության կարևորագույն առաքելությունը եղել է աշխարհին ներկայացնել հայկական մշակույթը և պատմությունը՝ բույրերի և համերի միջոցով։ Տարիներ շարունակ գինեգործության ոլորտում բարձր նշաձող սահմանելելով ՝ ընկերությունն այժմ սկսում է հայկական կոնյակագործության բացառիկ շրջան՝ պատմելով աշխարհին Հայաստանի մասին՝ կոնյակի բույրով։
-Այս վեհ ըմպելիքը անմնացորդ սիրո, ազնվության, հոգատարության և համբերության արդյունք է, որը 10 տարի շարունակ հնացել է աշխարհահռչակ հայ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի հանճարեղ մեղեդու ներքո։ Միաձուլվելով ազգային ժառանգության ելևէջներին՝ «V&M» կոնյակը դարձել է դասական սիմֆոնիա՝ կոնյակի հմայիչ բույրերով․ և այս ստեղծագործության շնորհանդեսը կարող էր լիներ միայն բարձր արվեստի տանը՝ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում,-պատմում է ընկերություն կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը՝ հավելելով,- «V&M» կոնյակը դարձավ «Արմենիա Վայն»
ընկերության և Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի միջև երկարատև համագործակցության հիմնասյունը։
Համագործակցության շրջանակում ՝ «V&M» ձեռակերտ կոնյակի շնորհանդեսը տեղի կունենա նոյեմբերի 25-ին։ Այդ օրը հայ սպառողն առաջին անգամ կվայելի «Արմենիա Վայն» ընկերության 10 տարվա աշխատանքի արդյունքը և «Կարապի լիճը» բալետը։
«V&M» կոնյակն ըմպելով ՝ կոնյակի սիրահարները ոչ միայն կբացահայտեն հայկական տերուարի յուրահատուկ բուրային փնջերը, այլ նաև ամեն կաթիլում կլսեն դասական հանճարեղ նոտաներ: 3,5,7 և 10 տարեկան «V&M» հայկական կոնյակները շնորհանդեսից հետո կներկայացվեն նաև հանրապետության վաճառասրահներում։
- «Արմենիա Վայն» ընկերության բացառիկ «V&M» կոնյակը դեկտեմբերի 1-ից կլինի հայաստանյան վաճառասրահներում
- 10 տարի խաչատրյանական հանճարեղ մեղեդու ներքո հնացված «Արմենիա Վայն» ընկերության «V&M» կոնյակը կներկայանա հայ կոնյակասերներին

Армянский коньяк V&M - эксклюзивное предложение компании «Армения Вайн» армянскому потребителю
Находясь более 15 лет на армянском и мировом рынке, занимая лидирующие позиции, компания «Армения Вайн» наконец представит себя публике в лице коньяка, который станет эксклюзивным образцом, которым можно гордиться и представлять Армению по-новому всему миру.
«V&M» — название рукотворного шедевра коньячного искусства, которое является проявлением непрестанной любви, преданности, честности и заботы к своей родной землй и людям семей Варданян и Мкртчян, основателей компании «Армения Вайн».
Этот благородный напиток представляет собой уникальную лирическую балладу, созданную из слияния лучших традиций армянского и французского коньячного производства и дарованного урожая армянского терруара.
«Коньяк «V&M» поистине уникален по своей природе. В нем сливаются все вкусовые и ароматические характеристики армянского терруара, гармонично смешанные с французскими технологиями. Важным и решающим моментом является выдержка армянского коньяка в бочках из французского дуба возрастом 80-100 лет. То, что получено в результате нашей 10-летней самоотверженной работы, напоминает блестящую симфонию вкусов и ароматов,» - говорит французский консультант компании - коньячник Оливье Шапт, уже много лет возглавляющий процесс создания коньяка «V&M».
С самых первых дней своей деятельности важнейшей миссией компании «Армения Вайн» было представить миру армянскую культуру и историю через ароматы и вкусы. Установив высокую планку в области виноделия, компания теперь начинает эксклюзивный период производства армянского коньяка, рассказывая миру об Армении через его аромат.
«Этот благородный напиток – результат неизменной любви, честности, заботы и терпения, выдержанный в течение 10 лет под гениальную мелодию всемирно известного армянского композитора Арама Хачатуряна. Слившись со страницами национального достояния, коньяк «V&M» стал классической симфонией с чарующими ароматами коньяка; и презентация этого произведения могла состояться только в доме высокого искусства - Национальном академическом театре оперы и балета,» - говорит коммерческий директор компании Кристине Варданян, добавляя: "Коньяк "V&M" стал основой сотрудничества компании "Армения Вайн" и Национального академического театра оперы и балета.
В рамках сотрудничества 25 ноября состоится презентация коньяка ручной работы «V&M». В этот день армянский потребитель впервые сможет насладиться результатом 10-летней работы компании «Армения Вайн» и балетом «Лебединое озеро».
Продегустировав коньяк «V&M», любители коньяка не только откроют для себя неповторимые ароматические букеты армянского терруара, но и услышат классические гениальные нотки в каждой капле. После презентации коньяка в торговых точках по всей республике будут также представлены 3, 5, 7 и 10-летние армянские коньяки "V&M".