V&M Հայկական կոնյակ. «Արմենիա Վայն» ընկերության բացառիկ առաջարկը հայ սպառողին
Ավելի քան 15 տարի գործունեություն ծավալելով հայկական և համաշխարհային շուկայում և զբաղեցնելով առաջատար դիրքեր՝ «Արմենիա Վայն» ընկերությունը հանրությանը վերջապես կներկայանա կոնյակով, որը դառնալու է հպարտանալու և Հայաստանն աշխարհին նորովի ներկայացնելու բացառիկ նմուշ։
V&M. այսպես է կոչվում կոնյակագործության արվեստի ձեռակերտ գլուխգործոցը, որը «Արմենիա Վայն» ընկերության հիմնադիրներ Վարդանյան և Մկրտչյան ընտանիքների անմնացորդ սիրո, նվիրումի, ազնվության և հոգատարության դրսևորումն է՝ հայրենի hողի և ժողովրդի հանդեպ։
Այս ազնվական խմիչքը յուրահատուկ լիրիկական բալլլադ է, որն արարվել է հայկական տերուարի պարգևած բերքի, հայկական և ֆրանսիական կոնյակագործության լավագույն ավանդույթների միաձուլումից։
- «V&M» կոնյակն իրապես անկրկնելի է իր էությամբ։ Նրա մեջ ամփոփված են հայկական տերուարի համային և բուրային բոլոր առանձնահատկությունները, որոնք այնքան ներդաշնակորեն միախառնվել են ֆրանսիական տեխնոլոգիաների հետ։ Որպես կարևորագույն և որոշիչ նոտա՝ մենք հայկական կոնյակը հնացրել ենք ֆրանսիական 80-100 տարեկան կաղնեփայտե տակառներում։ Այն, ինչ ստացվել է մեր 10 տարիների նվիրված աշխատանքի արդյունքում, համերի և բույրերի հանճարեղ սիմֆոնիա է հիշեցնում,- պատմում է Ընկերության Ֆրանսիացի խորհրդատու-կոնյակագործ Օլիվիե Շապտը, ով տարիներ շարունակ գլխավորել է «V&M» կոնյակի ստեղծման գործընթացը։
Իր գործունեության առաջին իսկ օրերից «Արմենիա Վայն» ընկերության կարևորագույն առաքելությունը եղել է աշխարհին ներկայացնել հայկական մշակույթը և պատմությունը՝ բույրերի և համերի միջոցով։ Տարիներ շարունակ գինեգործության ոլորտում բարձր նշաձող սահմանելելով ՝ ընկերությունն այժմ սկսում է հայկական կոնյակագործության բացառիկ շրջան՝ պատմելով աշխարհին Հայաստանի մասին՝ կոնյակի բույրով։
-Այս վեհ ըմպելիքը անմնացորդ սիրո, ազնվության, հոգատարության և համբերության արդյունք է, որը 10 տարի շարունակ հնացել է աշխարհահռչակ հայ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի հանճարեղ մեղեդու ներքո։ Միաձուլվելով ազգային ժառանգության ելևէջներին՝ «V&M» կոնյակը դարձել է դասական սիմֆոնիա՝ կոնյակի հմայիչ բույրերով․ և այս ստեղծագործության շնորհանդեսը կարող էր լիներ միայն բարձր արվեստի տանը՝ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում,-պատմում է ընկերություն կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը՝ հավելելով,- «V&M» կոնյակը դարձավ «Արմենիա Վայն»
ընկերության և Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի միջև երկարատև համագործակցության հիմնասյունը։
Համագործակցության շրջանակում ՝ «V&M» ձեռակերտ կոնյակի շնորհանդեսը տեղի կունենա նոյեմբերի 25-ին։ Այդ օրը հայ սպառողն առաջին անգամ կվայելի «Արմենիա Վայն» ընկերության 10 տարվա աշխատանքի արդյունքը և «Կարապի լիճը» բալետը։
«V&M» կոնյակն ըմպելով ՝ կոնյակի սիրահարները ոչ միայն կբացահայտեն հայկական տերուարի յուրահատուկ բուրային փնջերը, այլ նաև ամեն կաթիլում կլսեն դասական հանճարեղ նոտաներ: 3,5,7 և 10 տարեկան «V&M» հայկական կոնյակները շնորհանդեսից հետո կներկայացվեն նաև հանրապետության վաճառասրահներում։
- «Արմենիա Վայն» ընկերության բացառիկ «V&M» կոնյակը դեկտեմբերի 1-ից կլինի հայաստանյան վաճառասրահներում
- 10 տարի խաչատրյանական հանճարեղ մեղեդու ներքո հնացված «Արմենիա Վայն» ընկերության «V&M» կոնյակը կներկայանա հայ կոնյակասերներին

“V&M” Armenian Brandy – “Armenia Wine” Company's Unique Offer to the Armenian Consumer
After 15 years of being in the Armenian and world market, and occupying leading positions, the Armenia Wine company will finally present the long awaited brandy, which will become a unique sample to be proud of and introduce Armenia in a new way to the whole world.
“V&M” is the name of the masterpiece of brandy art, which is a manifestation of unconditional love, devotion, honesty, and care for the homeland of the Vardanyan and Mkrtchyan families, the founders of the “Armenia Wine” Company.
This noble drink is a true lyrical ballad, created from the fusion of the best traditions of Armenian and French brandy production and the harvest of the Armenian terroir.
-“V&M brandy combines all the taste and aromatic characteristics of the Armenian terroir, harmoniously mixed with French technologies. An important and decisive point is the aging of Armenian brandy in French oak barrels of 80-100 years. What we have achieved as a result of our 10 years of dedicated work is reminiscent of a brilliant symphony of flavors and aromas,” -mentions the company’s French consultant, brandy maker Olivier Chapt, who has been leading the creation process “V&M” brandy for many years.
From the very first days of its activity, the most important mission of the “Armenia Wine” company was to present Armenian culture and history to the world through aromas and tastes. Having set a high bar in winemaking, the company now begins an exclusive period of production of Armenian brandy, telling the world about Armenia through its aroma.
-“This noble drink results from constant love, honesty, care, and patience, aged for 10 years to the brilliant melody of the world-famous Armenian composer Aram Khachaturyan. Merging with the pages of Armenian heritage, V&M brandy has become a classic symphony with the enchanting aromas of brandy. The presentation of this art piece could only take place in the house of high art - the National Academic Opera and Ballet Theater,” -tells the company’s commercial director Kristine Vardanyan, adding,-“V&M brandy has become the basis of long-term cooperation between the Armenia Wine Company and the National Academic Opera and Ballet Theater.
As part of the cooperation, on November 25, at the National Academic Opera and Ballet Theater will be a presentation of handcrafted brandy “V&M”. On this day, for the first time, the Armenian consumer will have chance to enjoy the result of 10 years of work of the Armenia Wine Company and the ballet Swan Lake.
Having tasted “V&M”, the brandy lovers will not only discover the unique aromatic bouquets of the Armenian terroir but will also hear classic notes of genius composer in every drop. After the presentation 3, 5, 7, and 10-year-old Armenian V&M brandy, it will also be presented at the best retail stores throughout the republic.