V&M հայկական կոնյակը՝ միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսում
Նախորդող շաբաթվա ընթացքում Մոսկվան մեկ հարկի տակ հյուրընկալեց միջազգային հեղինակավոր ProdExpo ցուցահանդեսի մասնակիցներին, հյուրերին և խոշոր արտադրողներին։
Ցուցահանդեսի շրջանակում, ինչպես ամեն տարի, «Արմենիա Վայն» ընկերությունը ստանձնել էր աշխարհին հայկական գինին, կոնյակը և ազգային մշակույթը կատարելապես ներկայացնելու մեծագույն պատասխանատվությունը։
Լինելով տարածաշրջանում խոշոր արտադրող և տարիներ շարունակ զբաղեցնելով առաջատար դիրքեր գինեգործության ոլորտում՝ «Արմենիա Վայն» ընկերությունն այս տարի ներկայացրեց նաև իր 18 տարիների աշխատանքի արդյունքը՝ ձեռակերտ կոնյակի բույրով։
- Այս շրջափուլի մեկնարկն ընկերության համար անչափ պատասխանատու և կարևոր էր․ գործունեության առաջին օրերից մենք փայփայել ենք այս նպատակը՝ ստեղծել հայկական կոնյակ, որն իր ամբողջ էությամբ արվեստի նմուշ է ՝ ծնված սիրո, ազնվության և նվիրումի արդյունքում,- պատմում է «Արմենիա Վայն» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը՝ ավելացնելով,- ընդամենն ամիսներ առաջ մենք ներկայացրինք կոնյակագործության այս սիմֆոնիան հայ հանրությանը, այսօր արդեն այն ճանաչում են նաև Հայաստանի սահմաններից դուրս։
V&M. այսպես է կոչվում ընկերության բացառիկ կոնյակը, որը պաշտոնապես ներկայացվեց միջազգային սպառողին մոսկովյան ProdExpo ցուցահանդեսի ընթացքում։
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն ու խմիչքի գիտակները մեծ ոգևորությամբ են խոսում «Արմենիա Վայն» ընկերության նոր կոնյակի մասին․
- Հիացած եմ․ սա իսկապես հայկական կոնյակի պատմության մեջ ամբողջովին նոր ու յուրահատուկ օրինակ է, կարելի է նույնիսկ ասել մեկ քայլ առաջ շուկայից․ սա մեզ համար հետաքրքիր բացահայտում էր,- նշում են ցուցահանդեսին մասնակցող ոլորտի գիտակները՝ V&M կոնյակն առաջին անգամ համտեսելիս։
«Արմենիա Վայն» ընկերության ճանապարհը մշտապես զուգորդվում է հայկական մշակույթի, պատմության և ավանդույթների հետ․ բացառություն չէ նաև ProdExpo 2024-ը։ Ընկերության տաղավարում ցուցահանդեսի 5 օրվա ընթացքում հայկական տերուարի համերն ու բույրերը միախառնվում էին հայկական դասական երաժշտության կենդանի հնչյունների հետ՝ ամբողջացնելով Հայաստանն աշխարհին լավագույն կերպով ներկայացնելու ընկերության նպատակը։

During the previous week, Moscow hosted the prestigious international ProdExpo exhibition with a large number of participants, guests, and producers under one roof.
Within the exhibition framework, as every year, the "Armenia Wine" company assumed the greatest responsibility of perfectly presenting Armenian wine, brandy, and national culture to the world.
Being a major producer in the region and occupying leading positions in winemaking for years, the "Armenia Wine" company also presented the result of its 18 years of work this year with the aroma of handcrafted brandy.
- The start of this cycle was extremely responsible and important for the company. From the first days of our activity, we have cherished this goal: to create Armenian brandy, which is a piece of art in its entirety, born as a result of love, honesty, and dedication, - mentions Kristine Vardanyan, the commercial director of "Armenia Wine" company, adding, - just months ago, we introduced this symphony of brandy-making art to the Armenian public, today it is already known outside the borders of Armenia.
V&M: here is the name of the company's unique brandy, which was officially presented to the international consumer during the Moscow ProdExpo exhibition.
The participants of the exhibition and connoisseurs of drinks talk with great enthusiasm about the new brandy from the "Armenia Wine" company.
- I am delighted: this is truly a completely new and exceptional example in the history of Armenian brandy, I can even say it’s one step ahead in the market. This was an interesting discovery for us, - noted experts of the field, while tasting V&M brandy for the first time.
The path of the "Armenia Wine" company is always combined with Armenian culture, history, and traditions: ProdExpo 2024 is no exception. During the 5 days of the exhibition at the company's pavilion, the flavors and aromas of the Armenian terroir were merged with the live performance of Armenian classical music, completing the company's goal of presenting Armenia in the best way to the world.