V&M հայկական կոնյակը՝ միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսում
Նախորդող շաբաթվա ընթացքում Մոսկվան մեկ հարկի տակ հյուրընկալեց միջազգային հեղինակավոր ProdExpo ցուցահանդեսի մասնակիցներին, հյուրերին և խոշոր արտադրողներին։
Ցուցահանդեսի շրջանակում, ինչպես ամեն տարի, «Արմենիա Վայն» ընկերությունը ստանձնել էր աշխարհին հայկական գինին, կոնյակը և ազգային մշակույթը կատարելապես ներկայացնելու մեծագույն պատասխանատվությունը։
Լինելով տարածաշրջանում խոշոր արտադրող և տարիներ շարունակ զբաղեցնելով առաջատար դիրքեր գինեգործության ոլորտում՝ «Արմենիա Վայն» ընկերությունն այս տարի ներկայացրեց նաև իր 18 տարիների աշխատանքի արդյունքը՝ ձեռակերտ կոնյակի բույրով։
- Այս շրջափուլի մեկնարկն ընկերության համար անչափ պատասխանատու և կարևոր էր․ գործունեության առաջին օրերից մենք փայփայել ենք այս նպատակը՝ ստեղծել հայկական կոնյակ, որն իր ամբողջ էությամբ արվեստի նմուշ է ՝ ծնված սիրո, ազնվության և նվիրումի արդյունքում,- պատմում է «Արմենիա Վայն» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը՝ ավելացնելով,- ընդամենն ամիսներ առաջ մենք ներկայացրինք կոնյակագործության այս սիմֆոնիան հայ հանրությանը, այսօր արդեն այն ճանաչում են նաև Հայաստանի սահմաններից դուրս։
V&M. այսպես է կոչվում ընկերության բացառիկ կոնյակը, որը պաշտոնապես ներկայացվեց միջազգային սպառողին մոսկովյան ProdExpo ցուցահանդեսի ընթացքում։
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն ու խմիչքի գիտակները մեծ ոգևորությամբ են խոսում «Արմենիա Վայն» ընկերության նոր կոնյակի մասին․
- Հիացած եմ․ սա իսկապես հայկական կոնյակի պատմության մեջ ամբողջովին նոր ու յուրահատուկ օրինակ է, կարելի է նույնիսկ ասել մեկ քայլ առաջ շուկայից․ սա մեզ համար հետաքրքիր բացահայտում էր,- նշում են ցուցահանդեսին մասնակցող ոլորտի գիտակները՝ V&M կոնյակն առաջին անգամ համտեսելիս։
«Արմենիա Վայն» ընկերության ճանապարհը մշտապես զուգորդվում է հայկական մշակույթի, պատմության և ավանդույթների հետ․ բացառություն չէ նաև ProdExpo 2024-ը։ Ընկերության տաղավարում ցուցահանդեսի 5 օրվա ընթացքում հայկական տերուարի համերն ու բույրերը միախառնվում էին հայկական դասական երաժշտության կենդանի հնչյունների հետ՝ ամբողջացնելով Հայաստանն աշխարհին լավագույն կերպով ներկայացնելու ընկերության նպատակը։

Армянский коньяк V&M - на престижной международной выставке
На прошлой неделе в Москве прошла престижная международная выставка «ПродЭкспо», собравшая под одной крышей большое количество участников, гостей и производителей.
В рамках выставки, как и каждый год, компания «Армения Вайн» взяла на себя большую ответственность по представлению миру прекрасного армянского вина, коньяка и национальной культуры.
Являясь одним из крупных производителей в регионе и на протяжении многих лет занимая лидирующие позиции в виноделии, компания «Армения Вайн» в этом году также представила результат своей 18-летней работы ароматом коньяка ручной работы.
“Начало этого цикла было чрезвычайно ответственным и важным для компании. С первых дней нашей деятельности мы лелеяли эту цель - создать армянский коньяк, который является произведением искусства, рожденным в результате любви, честности и самоотверженности” - отмечает Кристине Варданян, коммерческий директор компании "Армения Вайн", добавив - “Всего несколько месяцев назад мы представили армянской публике эту симфонию коньячного искусства, сегодня она известна уже за пределами Армении”.
«V&M»- так называется уникальный коньяк компании, официально представленный международному потребителю на московской выставке «ПродЭкспо».
Участники выставки и ценители напитков с большим восторгом рассказывают о новом коньяке от компании «Армения Вайн».
“Я в восторге- это действительно совершенно новый и исключительный образец в истории армянского коньяка, можно даже сказать, на шаг опережающий рынок. Для нас это было интересным открытием” - отметили эксперты отрасли, впервые продегустировавшие коньяк “V&M”.
Путь компании «Армения Вайн» всегда сочетается с армянской культурой, историей и традициями, “ПродЭкспо 2024” – не исключение. В течение 5 дней выставки в павильоне компании вкусы и ароматы армянского терруара соединились с живым исполнением армянской классической музыки, выполнив цель компании – представить Армению лучшим образом миру.