Ներքին Հանդի դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կրակը ժամը 09:30-ի դրությամբ դադարել է. ՊՆ
Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կրակը ժամը 09:30-ի դրությամբ դադարել է: Այս մասին հայտնում են ՊՆ լրատվականից։
«Պաշտպանության նախարարությունը ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում է չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, առաջնագծի վերաբերյալ անբավարար և ոչ ստույգ տեղեկությունների տիրապետող անձանց հղումներ չանել, հետևել պաշտպանական գերատեսչության պաշտոնական հաղորդագրություններին:
Պաշտպանության նախարարությունը հայկական կողմի կորուստների և վիրավորների առողջական վիճակի վերաբերյալ հանրությանը պատշաճ կիրազեկի»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ փետրվարի 13-ին՝ ժամը 05:30-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը, նախնական տվյալներով, ունի 2 զոհ և վիրավորներ:

ВС Азербайджана прекратили огонь в направлении армянских позиций
По состоянию на 09:30 азербайджанские ВС прекратили огонь в направлении армянских позиций, расположенных в районе Неркин Анд (Сюникская область).
“Министерство обороны РА призывает СМИ не публиковать непроверенную информацию, не ссылаться на лиц, владеющих недостаточной и неточной информацией о ситуации на передовой, следить за официальными сообщениями оборонного ведомства.
Министерство обороны должным образом проинформирует общественность о потерях и состоянии здоровья раненых с армянской стороны”,- говорится в сообщении МО.
Ранее Минобороны сообщило, что 13 февраля начиная с 05:30 подразделения ВС Азербайджана обстреляли из стрелкового оружия армянские позиции, расположенные на участке Неркин Анд. По предварительным данным, с армянской стороны есть двое погибших и раненые.