Նիկոլ Փաշինյանը և Գաբրիել Ատալը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա տնտեսական համագործակցությունը
Փաշինյանի աշխատակազմի հաղորդմամբ, Ֆրանսիայի վարչապետը ողջունել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը և ընդգծել իր գլխավորած կառավարության պատրաստակամությունը` հետևողականորեն զարգացնելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Գաբրիել Ատալին վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ: Վարչապետը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության հետ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խորացումն ու ընդլայնումը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի, շինարարության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի կառավարման, զբոսաշրջության բնագավառներում գործակցությանը և համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանին` շուկաների դիվերսիֆիկացման, ինչպես նաև ստանդարտների ներդրման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը Գաբրիել Ատալին պաշտոնական այցով հրավիրել է Հայաստան: Ֆրանսիայի վարչապետը հրավերը սիրով ընդունել է:

Armenian PM Nikol Pashinyan and French Prime Minister Gabriel Attal met in Paris today and discussed prospects for greater cooperation between the two countries.
Pashinyan congratulated Attal on his recent appointment as France's prime minister and wished him success.
Pashinyan, according to his office, highlighted the deepening of cooperation with the French government in various fields. The two sides discussed issues related to trade and economic relations, cooperation and implementation of joint projects in the fields construction, infrastructure development, energy, water sector management and tourism.
Pashinyan emphasized the support of the French government to Armenia in the direction of diversification of markets, as well as introduction of global standards.