Նիկոլ Փաշինյանը և Գաբրիել Ատալը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա տնտեսական համագործակցությունը
Փաշինյանի աշխատակազմի հաղորդմամբ, Ֆրանսիայի վարչապետը ողջունել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը և ընդգծել իր գլխավորած կառավարության պատրաստակամությունը` հետևողականորեն զարգացնելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Գաբրիել Ատալին վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ: Վարչապետը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության հետ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խորացումն ու ընդլայնումը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի, շինարարության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի կառավարման, զբոսաշրջության բնագավառներում գործակցությանը և համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ֆրանսիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանին` շուկաների դիվերսիֆիկացման, ինչպես նաև ստանդարտների ներդրման ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը Գաբրիել Ատալին պաշտոնական այցով հրավիրել է Հայաստան: Ֆրանսիայի վարչապետը հրավերը սիրով ընդունել է:

Никол Пашинян и Габриэль Атталь обсудили вопросы последовательного развития сотрудничества между Арменией и Францией в экономической сфере
В Париже состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с премьер-министром Франции Габриэлем Атталем. Премьер-министр Франции приветствовал визит Никола Пашиняна и подчеркнул готовность возглавляемого им правительства последовательно развивать сотрудничество с Арменией.
Никол Пашинян еще раз поздравил Габриэля Атталя с вступлением на пост премьер-министра и пожелал ему успехов. Премьер-министр подчеркнул важность углубления и расширения сотрудничества с правительством Франции в различных областях. В частности, собеседники обсудили широкий спектр вопросов сотрудничества и реализации совместных проектов в сферах торгово-экономических отношений, строительства, развития инфраструктуры, энергетики, управления водным хозяйством, туризма.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность поддержки Армении со стороны правительства Франции в направлении диверсификации рынков, а также внедрения стандартов.
Никол Пашинян пригласил Габриэля Атталя посетить Армению с официальным визитом. Премьер-министр Франции с удовольствием принял приглашение.