Ոստիկանություն. «Արմենտելի» գրասենյակի վրա ավազակային հարձակումը բացահայտվեց
Հուլիսի 13-ի գիշերը՝ ժամը 5-ի սահմաններում, ոստիկանության Սպիտակի բաժին «Արմենտել» ՓԲ ընկերության Սպիտակի կապի հանգույցից ահազանգ ստացվեց, որ երկու դիմակավորված անձինք բաց պատուհանից մտել են ընկերության գրասենյակ և դանակով ու պտուտակահանով սպառնալով՝ անվտանգության աշխատակցին կպչուն ժապավենով կապել են աստիճանավանդակին, ապա վաճառասրահի պահարաններից հափշտակել բջջային հեռախոսներ և նոթբուք համակարգիչ:
Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության և Սպիտակի բաժնի աշխատակիցների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ դեպքից ժամեր անց ավազակային հարձակումը բացահայտվեց:
Հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով ոստիկանության Սպիտակի բաժին բերման ենթարկվեց Սպիտակի 22-ամյա բնակիչ Վարդան Ս.-ն: Նա խոստովանեց հանցանքը՝ համառելով հանցընկերոջ ինքնությունը հայտնելու հարցում:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում նույն օրը, հանցագործությունը պարտակելու կասկածանքով, ոստիկանություն բերման ենթարկվեց սպիտակցի 23-ամյա Արտակ Մ.-ն:
Նրա բնակարանում էին թաքցրել հեռախոսներն ու համակարգիչները: Հափշտակվածն առգրավվեց:
Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության և Սպիտակի բաժնի աշխատակիցների համատեղ օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվեց նաև Վարդան Ս.-ի հանցակցի ինքնությունը. Սպիտակի 23-ամյա բնակիչ Վաչագան Բ.-ն էր:

Полиция раскрыла разбойное нападение на офис компании “АрменТел”
Ночью 13 июля с узла связи телекоммуникационной компании “АрменТел” в городе Спитаке Лорийской области в полицию поступил сигнал о том, что двое лиц в масках проникли в офис и, связав скотчем сотрудника службы безопасности, похитили мобильные телефоны и ноутбуки.
Благодаря осуществленным мероприятиям спустя несколько часов разбойное нападение было раскрыто. По подозрению в совершении преступления в Спитакское отделение полиции был доставлен 22-летний житель Спитака Вардан С. Последний признался в совершении преступления, однако не хотел называть имя своего сообщника. Благодаря принятым мерам в тот же день по подозрению в сокрытии преступления в полицию был доставлен 23-летний житель Спитака Артак М. Именно в его квартире хранились телефоны и компьютеры. Украденная техника изъята.
В результате совместных оперативно-розыскных мероприятий сотрудников управления Лорийской области и Спитакского отделения полиции РА удалось установить личность подельника Вардана С. Им оказался 23-летний житель Спитака Вачаган Б. Последний благодаря объяснительной работе сотрудников полиции явился с повинной.
Предварительное следствие по уголовному делу о разбойном нападении на офис компании “АрмТел” продолжается. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.