Դատարանը մերժեց «Կյանքի խոսքի» հայցն ըննդեմ «Իրավունքի». դահլիճը ծափահարում էր
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Ռ.Ներսիսյանի, մերժեց «Կյանքի խոսք» կրոնական կազմակերպության հայցն ընդդեմ «Իրավունք» թերթի:
Համաձայն վճռին՝ «Կյանքի խոսք» կրոնական կազմակերպությունից և կազմակերպության ղեկավար Արթուր Սիմոնյանից հօգուտ «Իրավունք» թերթի բռնագանձել 150-հազարական դրամ՝ որպես փաստաբանական ծախս, իսկ հօգուտ պետական բյուջե փոխանցել 1500 ՀՀ դրամ:
Դատարանի վճիռը դահլիճում նստածները ծափողջյուններով ընդունեցին:
Հիշեցնենք, որ «Կյանքի խոսքի»-ը վիրավորական և զրպարտություն էր համարում թերթի հենց առաջին էջում հոդվածին ուղեկցող կոլաժային լուսանկարը, մյուս լուսանկարում պատկերված կնոջ ձեռքի «Կյանքի խոսք» գրառմամբ վահանակը, հոդվածի վերնագիրը, «աղանդ» եզրույթը, «Կտոր մը «Կյանքի խոսք»» արտահայտությունը (նաև` ծաղրանք):
«Կյանքի խոսքը» հասցված վիրավորանքի համար պահանջում էր հրապարակավ ներողություն խնդրել թերթի առաջին էջում, հերքել զրպարտություն համարվող փաստացի տվյալները և հրապարակել նաև հերքման տեքստերը: Կազմակերպությունը պահանջում էր հոգուտ «Կյանքի խոսքի» բռնագանձել պետական տուրքի գումարները' 8 հազար դրամ, ինչպես նաև թարգմանչական և նոտարական ծախսերը' 15 հազար դրամ:

Суд отклонил иск “Слова жизни” к газете “Иравунк”. Зал аплодировал
Сегодня суд общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Р.Нерсисяна отклонил иск религиозной организации “Слово жизни” к газете “Иравунк”.
Согласно решению суда, с религиозной организации “Слово жизни” и ее руководителя Артура Симоняна в пользу газеты “Иравунк” должно быть взыскано по 150 тысяч драмов в качестве расходов на адвокатские услуги и еще 1500 драмов в пользу госбюджета.
Решение суда зал встретил аплодисментами.
Напомним, что организация “Слово жизни” расценила помещенный на первой странице газеты коллаж, сопровождавший статью, а также изображенную в руках женщины вывеску с надписью “Слово жизни”, заголовок статьи, термин “секта” и выражение “кусочек “Слова жизни” как оскорбление и клевету.