Քաղաքաշինության նախարարի ունեցվածքից. 30 միլիոն դրամի ադամանդե քարեր եւ ոսկյա զարդեր
Պարզվում է` քաղաքաշինության նորանշանակ նախարար Սամվել Թադեւոսյանը սեր ունի ոսկյա զարդերի եւ գեղանկարների նկատմամբ: Նա 12 միլիոն դրամի գեղանկարների հավաքածու ունի, ինչպես նաեւ 30 միլիոն դրամի ադամանդե քարեր եւ ոսկյա զարդեր:
Նախարարը անշարժ գույքի պակաս էլ չունի: Երեւան քաղաքում ունի 480.7 քմ մակերեսով բնակելի տուն, մայրաքաղաքի մեկ այլ հասցեում հողամաս, լողավազան, անավարտ կառույց, 74.8 քմ մակերեսով բնակարան: Կոտայքի մարզի Ջրվեժ գյուղում ունի 0.889 հա վարելահող եւ 600 հատ պտղատու ծառեր, իսկ Ծաղկաձոր քաղաքում համատեղ սեփականության իրավունքով նախարարին է պատկանում 294.32 քմ բնակելի տուն եւ 0.058 հա հողամաս:
Սամվել Թադեւոսյանն ունի մեկ ավտոմեքենա` 2008 թ. արտադրության «ԲՄՎ X5»:
2012թ. մարտի 1-ի դրությամբ, վերջին մեկ տարվա կտրվածքով, նախարարն ունեցել է 27 միլիոն 233 հազար դրամ եկամուտ, որից 5 միլիոն 233 հազար դրամը վերահսկիչ պալատից ստացած աշխատավարձն է (մինչեւ պատգամավոր, ապա նաեւ նախարար դառնալը, Սամվել Թադեւոսյանը աշխատել է վերահսկիչ պալատում), իսկ 22 միլիոնը` գյուղմթերքների իրացումից ստացված եկամուտն է:
Մարտի 1-ի դրությամբ նախարարի հաշվին եղել է 20 միլիոն դրամ, 20 հազար դոլար եւ 6 հազար եվրո:
Ուշագրավ մի փաստ. բոլոր պաշտոնյաները գյուղմթերքների իրացումից միլիոնատեր են դառնում, բացի հողագործությամբ զբաղվող գյուղացուց: Բազմիցս հորդորել ենք պաշտոնյաներին բացել «հաջողությունների գաղտնիքը», սակայն` ապարդյուն:

Имущество министра градостроительства: бриллианты и золотые украшения на 30 млн драмов
Оказывается, новоназначенный министр градостроительства Самвел Тадевосян питает слабость к золотым украшениям и картинам. Он является обладателем коллекции живописных полотен стоимостью 12 млн драмов, а также бриллиантов и золотых украшений стоимостью 30 млн драмов.
У министра нет недостатка и в недвижимости. В Ереване у него есть жилой дом площадью 480,7 кв.м, земельный участок, бассейн, недостроенное сооружение, квартира площадью 74,8 кв.м. В селе Джрвеж Котайкской области Самвелу Тадевосяну принадлежит 0,889 га земли и 600 плодовых деревьев, а в городе Цахкадзоре он на правах совместной собственности владеет жилым домом площадью 294,32 кв.м и земельным участком в 0,058 га.
У министра один автомобиль – “БМВ Х5” производства 2008 г.
По положению на 1 марта Самвел Тадевосян имел в годовом разрезе доход в размере 27 млн 233 тыс. драмов, из них 5 млн 233 тыс. – его зарплата в Контрольной палате, где он работал до избрания депутатом и назначения министром, а 22 млн – сумма от реализации сельхозпродуктов.
По положению на 1 марта на банковском счете министра было 20 млн драмов, 20 тыс.долларов и 6 тыс.евро.
Один примечательный факт: все должностные лица получают от реализации сельхозпродукции миллионы, за исключением занимающихся земледелием крестьян. Мы неоднократно призывали чиновников поделиться “секретом” своих успехов, однако они не внимают этим призывам.