Վարչապետն ընդունել է Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է աշխարհում առաջատար ներդրումային բանկերից՝ Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Քննարկվել են ՀՀ Կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում բարենպաստ բիզնես միջավայրի հետևողական բարելավման ուղղությամբ Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները՝ համատեղ նախագծերի իրականացման նպատակով:

Премьер-министр Пашинян принял президента Goldman Sachs по глобальным вопросам
Премьер-министр Никол Пашинян принял президента одного из ведущих мировых инвестиционных банков Goldman Sachs по глобальным вопросам Джареда Коэна.
Были обсуждены возможности сотрудничества и реализации инвестиционных программ между правительством Армении и Goldman Sachs, направленных, в частности, на экономическое развитие Армении, привлечение иностранных инвестиций и продвижение инновационных и технологических проектов.
Были затронуты реализуемые правительством реформы по последовательному улучшению бизнес-среды в Армении.