«Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման արարողությունը «Եռաբլուրում» (լուսանկարներ)
Հուշահամալիրը նվիրված է Արցախյան պատերազմների բոլոր զոհերի, Արցախում հուղարկավորվածների, ինչպես նաև 2023 թվականի սեպտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտում տեղի ունեցած վառելիքի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների հիշատակին։
Միջոցառումը սկսեց խաչքարերի օրհնությամբ, որը կատարեցին Արցախի թեմի առաջնորդն է Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը, Դադիվանքի հոգևոր հովիվ Տեր Հովհաննեսը և այլ հոգևորականներ։ Հուշակոթողի բացման արարողությանը ներկա էին Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը, ԼՂ ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանը, «Հայրենիք» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը։

В Ереване состоялось открытие мемориального комплекса “Зов Арцаха” (фото)
На военном кладбище “Ераблур” в Ереване состоялось открытие мемориального комплекса “Зов Арцаха”. Мемориал посвящен военнослужащим, погибшим в арцахских войнах, лицам, чьи могилы остались в Арцахе, а также жертвам взрыва на топливном складе в Степанакерте 25 сентября 2023 года.
Церемония открытия началась с освящения хачкара предводителем Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, епископом Вртанесом Абрамяном, духовным пастырем Дадиванка отцом Ованнесом и другими священнослужителями.
На открытии мемориального комплекса присутствовали президент Арцаха Самвел Шахраманян, министр внутренних дел Карен Саргсян, председатель партии “Айреник” Артур Ванецян.