Ռուսաստանի ներկայությունն Անդրկովկասում հույժ անհրաժեշտություն է․ Լևոն Տեր-Պետրոսյան
Այսօր՝ սեպտեմբերի 9-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Այս մասին տեղեկանում ենք Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ֆեյսբուքյան էջից։
«Ավելի քան մեկ ժամ տևած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել, մասնավորապես, հայ-ռուսական հարաբերությունների ներկայիս վիճակին և հարավկովկասյան տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության ու կայունության հաստատման հրամայականին:
Առաջին նախագահը հարկ է համարել ընդգծել հետևյալը՝ Ռուսաստանի ներկայությունն Անդրկովկասում հույժ անհրաժեշտություն է, և պատմությամբ հաստատված իրողություն:
Հայաստանի ազնիվ և հուսալի բարեկամներն են Ռուսաստանը, Իրանը, Վրաստանը, Ֆրանսիան, Հունաստանը, իսկ մոտ հեռանկարում՝ Չինաստանը և Հնդկաստանը»,- նշված է գրառման մեջ:

Levon Ter-Petrosyan, Armenia’s first president, hosted Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin at his home today in Yerevan and discussed Armenian-Russian relations and the imperative of establishing long-term peace and stability in the South Caucasus.
Ter-Petrosyan, in a FB post emphasized that Russia’s presence in Transcaucasia is an urgent necessity and a reality confirmed by history.
He added that Armenia’s honest and reliable friends are Russia, Iran, Georgia, France, Greece, and in the near future, China and India.