ԱԳ նախարարը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ում անդամ երկրների ներկայացուցիչների պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 12-ին ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ում անդամ երկրների մշտական ներկայացուցիչների պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ լրատվականից։
Նախարար Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել ՆԱՏՕ-ի, ինչպես նաև անդամ երկրների հետ գործընկերության զարգացման ՀՀ մոտեցումներին և այդ ուղղությամբ համատեղ իրականացվող աշխատանքներին: Քննարկվել են առկա հնարավորությունները:
Որպես տարածաշրջանում խաղաղության ապահովման ճանապարհին գրանցված կարևորագույն իրադարձություն նախարար Միրզոյանը նշել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված համաձայնությունները՝ ներկաներին տեղեկացնելով դրանց կյանքի կոչման ուղղությամբ ընթացող քննարկումների մասին:
Հայաստանի արտաքին և անվտանգային քաղաքականության համատեքստում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է աշխարհում դինամիկ զարգացող պայմաններում ՀՀ ժողովրդավարական ինստիտուտների ու դիմակայունության ամրապնդման, Հարավային Կովկասում կայունության, ինչպես նաև տարբեր ուղղություններով երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ՀՀ տեսլականը:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, today in Yerevan, met with a delegation of permanent representatives of NATO member states stationed in Armenia.
Mirzoyan, according to his office, described the agreements reached in Washington D.C. on August 8 as a significant event on the path to ensuring peace in the region, updating those present about the ongoing discussions aimed at their implementation.
In the context of Armenia's foreign and security policy, Ararat Mirzoyan presented the government’s viewpoint on strengthening democratic institutions and resilience in the dynamically developing world, stability in the South Caucasus, as well as the development of bilateral relations in various directions.
The parties also exchanged views on international developments.
Armenian Defense Minister Suren Papikyan also met with the delegation today and presented the government’s defense reforms, emphasizing the important role of NATO in this respect.