Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Կառավարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ` վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համագործակցության և Հայաստան–ԱՄՆ հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, ընդգծել է տիկին Քվինի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների միջև հարաբերությունները ռազմավարական մակարդակի բարձրացնելու փաստը։
Քրիստինա Քվինը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ Կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում ևս ՀՀ–ԱՄՆ գործակցությունը կզարգանա բոլոր ուղղություններով։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել TRIPP նախագծի իրականացման, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Премьер-министр Пашинян провел прощальную встречу с послом США в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении Кристину Квинн, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил посла за сотрудничество и вклад в последовательное развитие армяно-американских отношений. Никол Пашинян, в частности, подчеркнул тот факт, что в период пребывания г-жи Квинн на посту посла отношений между двумя странами были выведены на стратегический уровень.
Кристина Квинн поблагодарила премьер-министра и правительство Республики Армения за совместную работу и плодотворное сотрудничество. Посол выразила уверенность, что армяно-американское партнерство будет и впредь развиваться во всех направлениях.
Стороны обменялись мнениями по вопросам реализации проекта TRIPP, а также по представляющим взаимный интерес другим вопросам.