Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ ընտրություններում հաղթանակի առիթով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առիթով:
Դոնալդ Թրամփը, մասնավորապես, նշել է. «Շնորհավորում եմ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի համապետական ընտրություններում վճռական հաղթանակի առիթով։ Ես շատ հպարտ էի նրան վերընտրվելու գործում աջակցելու համար, և կասկած չունեմ, որ նրա հետ՝ որպես գեղեցիկ Հայաստանի առաջնորդի, այն կհասնի մեծության և հաջողության նոր մակարդակների, որը կգերազանցի բոլորի ամենահավակնոտ սպասումները»:
լուսանկարը՝ արխիվից, 09.08.2025, Նիկոլ Փաշինյանը և Դոնալդ Թրամփը ստորագրել են Հայաստան-ԱՄՆ Փոխըմբռնման հուշագրերը

Дональд Трамп поздравил Никола Пашиняна по случаю победы на парламентских выборах
Президент США Дональд Трамп поздравил премьер-министра Никола Пашиняна по случаю победы партии «Гражданский договор» на парламентских выборах.
Дональд Трамп, в частности, отметил: «Поздравляю Никола Пашиняна с его решительной победой на общенациональных выборах в Армении. Я был очень горд поддержать его кандидатуру на переизбрание и не сомневаюсь, что под его руководством эта прекрасная страна Армения достигнет таких высот величия и успеха, которые превзойдут самые смелые ожидания каждого!»
Архивное фото, 09.08.2025: Никол Пашинян и Дональд Трамп подписывают Меморандумы о взаимопонимании между Арменией и США.