Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Եկատերինբուրգ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն։ Այս մասին հաղորդում են Կառավարության լրատվական ծառայությունից։
«Վարչապետին Եկատերինբուրգի «Կոլցովո» օդանավակայանում դիմավորել է Եկատերինբուրգի քաղաքապետ Ալեքսեյ Օրլովը:
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կմասնակցի «Իննոպրոմ-2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող «Ինդուստրիա 360. Արտադրություն առանց սահմանների» թեմայով լիագումար նիստին։
Նախատեսված է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Pashinyan in Russia for Industrial Trade Fair
Armenian PM Nikol Pashinyan arrived in the Russian city of Yekaterinburg today and was met by the city’s mayor, Alexei Orlov.
Pashinyan, according to his office, will attend the plenary session of the Industry 360. Production without Borders" forum of the Innoprom-2026 international industrial exhibition.
The exhibition has been held annually in Yekaterinburg since 2010 and serves as Russia's main industrial, trade, and export platform where the foundations of industrial policy are laid. The exhibition annually features more than 500 Russian and foreign companies