Որոշում կայացնողը լինելու է Սամվել Բալասանյանի անկուսակցական որդին
Երբ ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Սամվել Բալասանյանը սեպտեմբերի 9-ին ընտրվեց Գյումրու քաղաքապետ, լուրեր տարածվեցին, որ նրա որդին` Միսակ Բալասանյանը, նույն` թիվ 35 ընտրատարածքում առաջադրելու է իր թեկնածությունը եւ Ազգային ժողովում զբաղեցնելու է հոր տեղը:
Սամվել Բալասանյանի մամուլի քարտուղար Զոհրաբ Եգանյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ այս պահին Միսակ Բալասանյանի առաջադրման վերաբերյալ որոշում չկա եւ «լինելու դեպքում կարվի համապատասխան հայտարարություն»:
Հարցին, թե Միսակ Բալասանյանի առաջադրման հարցը կապված է ԲՀԿ-ի՞, թե՞ Սամվել Բալասանյանի կամքին, Զ. Եգանյանը պատասխանեց, թե Միսակ Բալասանյանը կուսակցական չէ, երբեք չի էլ եղել, հետեւաբար՝ որոշում կայացնողը նա է լինելու:
«Սամվել Բալասանյանը հսկայական աշխատանք է կատարել իր ընտրատարածքում, հատկապես գյուղական համայնքներում, սակայն դեռ անելիքները շատ են: Հավելեմ նաև, որ պարոն Բալասանյանը խոստացել է ընտրատարածքի բնակիչներին, որ այսուհետ եւս ջանքեր կգործադրի աշխատանքներն ավարտին հասցնելու ուղղությամբ: Կարծում եմ՝ այս իրավիճակում ճիշտ կլինի, եթե ապագա պատգամավորը լինի հենց նրա որդին` Միսակ Բալասանյանը»,- ավելացրեց Զոհրաբ Եգանյանը:

Решение должен принять беспартийный сын Самвела Баласаняна
После того, как депутат Национального Собрания от партии “Процветающая Армения” Самвел Баласанян 9 сентября был избран мэром Гюмри, появились слухи о том, что его сын, Мисак Баласанян, выдвинет свою кандидатуру в 35-ом избирательном округе и займет в парламенте место своего отца.
В беседе с “Hetq” пресс-секретарь Самваела Баласаняна Зограб Еганян сказал, что в настоящий момент решение о выдвижении Мисака Баласаняна отсутствует, и как только оно будет принято – последует соответствующее заявление.
На вопрос, от чего зависит выдвижение Мисака Баласаняна – от решения ППА или от воли Самвела Баласаняна, пресс-секретарь отметил, что Мисак Баласанян беспартийный, никогда в партии не состоял, следовательно решение должен принять он сам.
“Самвел Баласанян провел в своем округе огромную работу, особенно в сельских общинах. Вместе с тем еще многое предстоит сделать. Добавлю также, что г-н Баласанян обещал жителям своего округа, что он и дальше будет прилагать усилия для завершения начатых работ. Думаю, в этой ситуации будет правильнее, если депутатом станет его сын – Мисак Баласанян”,- добавил З.Еганян.