Դատավորի և կնոջ փոքր աշխատավարձերն ու մեծ դրամական միջոցները
Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վլադիմիր Գրիգորյանը մամուլի ուշադրության կենտրոնում քիչ է հայտնվել: Հավանաբար ոչ մեկի մտքով չէր կարող անցնել, որ նա եւ իր կինը բավականին շատ գումար ունեն:
Ուսումնասիրելով դատավորի գույքի ու եկամուտների 2011թ.-ի հայտարարագիրը` պարզվեց, որ նա նույն տարում 44 մլն 832 հազար դրամով ձեռք է բերել հողակտոր եւ նույն տարում էլ 31 մլն 445 հազար դրամով վաճառել է:
Վլադիմիր Գրիգորյանը 2011-ին ստացել է 43 մլն 329 հազար 146 դրամի եկամուտ, որից 4 մլն 592 հազար 146 դրամը աշխատավարձն է, 7 մլն 292 հազարը` թոշակը, 31 մլն 445 հազար դրամը վաճառված հողամասի գումարն է, իսկ 100 հազարը` արտարժույթով հիպոթեքային վարկ է:
2011թ-ի սկզբին դատավոր Վլադիմիր Գրիգորյանի հաշվեհամարին եղել է 50 մլն 950 հազար դրամ, իսկ տարեվերջին` 60 մլն 500 հազար դրամ:
Դատավորի տիկնոջ` Մարիամ Մինասյանի նույն տարվա եկամուտը կազմել է ընդամենը 1 մլն 165 հազար դրամ, որը աշխատավարձն է: Սակայն, 2011թ-ի սկզբին Մ. Մինասյանի հաշվին եղել է 69 մլն դրամ, իսկ տարեվերջին` 63 մլն: Նա ունեցել է նաեւ 1000 դոլար, որն անփոփոխ է մնացել:

Небольшая зарплата судьи и его супруги и их крупные денежные средства
Судья суда общей юрисдикции ереванских административных районов Эребуни и Нубарашен Владимир Григорян нечасто оказывался в центре внимания прессы. Видимо, никому не приходило в голову, что у Григоряна и его жены имеются довольно большие денежные средства.
Из представленной В.Григоряном декларации об имуществе и доходах 2011 года следует, что в указанном году он за 44 млн 832 тыс.драмов приобрел земельный участок, который в том же году продал за 31 млн 445 тыс. драмов.
В 2011 году доход судьи Григоряна составил 43 млн 329 тыс. 146 драмов, в том числе зарплата – 4 млн 592 тыс. 146 драмов, пенсия – 7 млн 292 тыс., 31 тыс. 445 драмов – сумма, вырученная от продажи земельного участка, а также ипотечный кредит в размере 100 тыс. в валюте.
В начале 2011 года на банковском счете Владимира Григоряна было 50 млн 950 тыс., а к концу года – 60 млн 500 тыс. драмов.
В 2011 году доход жены судьи, Мариам Минасян, составила зарплата в размере всего 1 млн 165 тыс. драмов. Однако в начале того же года на ее счете было 69 млн, а к концу года – 63 млн драмов. У М.Минасян была также сумма в 1000 долларов, которая осталась неизменной.