Հայրապետյանը պետք է վավերացնի իր ստորագրության իսկությունը կամ ներկայանա դատարան
Այսօր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում սկսվեց Հրանուշ Խառատյանն ընդդեմ Ռուբեն Հայրապետյանի գործով դատական նիստը:
Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանի՝ օգոստոսի 11-ին Nouvelles d՝Armenie ամսագրին տված հայտնի հարցազրույցից հետո «Պահանջում ենք պատժել «Հարսնաքարում» տեղի ունեցածի բոլոր մեղավորներին» հասարակական շարժման նախաձեռնող խմբի ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը, ինչպես նաև «Վահե Ավետյան» նախաձեռնության անդամներ Հրանուշ Խառատյանը և Գարեգին Չուգասզյանը դիմել են Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան՝ ընդդեմ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի՝ պատվին և արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջով:
Այսօրվա նիստում Հրանուշ Խառատյանի գործով վերջինիս ներկայացուցիչ Մհեր Արշակյանը դատարանին խնդրեց ստուգել պատասխանող Ռուբեն Հայրապետյանի կողմից վերջինիս ներկայացուցիչներին` Սայադ Բադալյանին, Կարեն Պետրոսյանին, Վահե Մովսիսյանին և Արշակ Կարապետյանին տրված լիազորագրերի ստորագրության իսկությունը: Հրանուշ Խառատյանը դա հիմնավորեց նրանով, որ Ռուբեն Հայրապետյանը Nouvelles d՝Armenie-ին տված իր հարցազրույցից հետո հերքել է, որ Գագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ որևէ բան է ասել, այդ իսկ պատճառով կասկածներ կան, որ վերջինս կարող է հետագայում ասել, որ սույն գործով իր ներկայացուցիչներին տրված լիազորագրերի տակ ինքը չի ստորագրել:
Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը` նշելով, որ Ռուբեն Հայրապետյանը պետք է վավերացնի իր ստորագրության իսկությունը նոտարական կարգով կամ անձամբ ներկայանա դատական նիստին: Դատարանը նիստը հետաձգեց մինչև նոյեմբերի 22-ը:

Рубен Айрапетян должен заверить доверенности либо лично явиться в суд
Сегодня в суде общей юрисдикции ереванских административных районов Аван и Нор Норк начался судебный процесс по делу "Грануш Харатян против Рубена Айрапетяна".
Напомним, что после интервью Р.Айратепяна журналу "Nouvelles d՝Armenie", которое он дал 11 августа, активист инициативной группы общественного движения "Требуем наказать всех виновных в инциденте, произошедшем в ресторане "Арснакар" Давид Санасарян, а также члены гражданской инициативы "Ваге Аветян" Грануш Харатян и Гарегин Чугасзян подали судебный иск против бывшего депутата Национального Собрания Рубена Айрапетяна, которым требовали возместить ущерб, причиненный их чести и достоинству.
На сегодняшнем судебном заседании представитель Грануш Харатян Мгер Аршакян попросил суд проверить подлинность подписи на доверенностях, выданных Рубеном Айрапетяном своим представителям Саяду Бадаляну, Карену Петросяну, Ваге Мовсисяну и Аршаку Карапетяну. Г.Харатян обосновала это тем, что после интервью "Nouvelles d՝Armenie" Рубен Айрапетян заявил, что ничего не говорил о Гагике Царукяне. В связи с этим возникли подозрения, что в дальнейшем он может заявить, что не ставил свою подпись под доверенностями, выданными своим представителям.
Суд удовлетворил ходатайство, отметив, что Рубен Айрапетян должен в нотариальном порядке заверить доверенности либо лично явиться на судебное заседание.