Բնապահպանության նախարարությունն արձագանքել է
Էլեկտրոնային լրատվամիջոցներում Վայրի բնության հիմնադրամի տնօրեն Կարեն Մանվելյանի և Կովկասի Բնության Ֆոնդի ներկայացուցիչներ և Արման Վերմիշյանի կողմից տարածվել է հաղորդագրություն Խոսրովի արգելոցի տնօրենի ընտրության արդյունքների վերաբերյալ:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, թե հիմնադրամները բավարարված չեն մրցույթի արդյունքով և դադարեցնում են «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի համար նախատեսված ֆինանսավորումները: Նրանք միաժամանակ դիմում կամ պահանջում են նախարարից չեղյալ հայտարարել կայացած մրցույթի արդյունքը և հայտարարել նոր մրցույթ:
Նախարարությունը կատարվածը գնահատում է որպես նրանց կողմից իրենց վերապահված իրավասությունների գերազանցում և հիշեցնում է նրանց, որ նրանք ընդամենն այդ կազմակերպությունների գործակալներ են, նրանց կողմից վարձված վարձու աշխատողներ, և օժտված չեն այդ կազմակերպությունների և նախարարության միջև հարաբերություններ վերանայելու իրավասությամբ:
Առաջիկայում նախարարությունը, անկախ մրցույթի հետ կապված հետագա զարգացումներից, հանդես կգա համապատասխան գնահատականներով` կատարված հայտարարությունը գնահատելով նաև որպես նախարարության ներքին գործերին միջամտելու անհաջող փորձ:

Министерство экологии РА отреагировало
Министерство экологии РА выступило сегодня с заявлением, в котором  говорится: "Директор Фонда дикой природы Карен Манвелян, а также представители фонда "Природа Ккавказа" и Арман Вермишян распространили в электроннных СМИ сообщение о результатах выборов директора Хосровского заповедника.
В сообщении говорится, что фонды не удовлетворены результатами конкурса и прекращают финансирование, предусмортренное для государственного заповедника "Хосровский лес". Вметсе с тем они требуют от министра аннулировать результаты проведенного конкурса и объявить новый конкурс.
Министерство расценивает произошедшее как превышение полномочий указанными лицами и напоминает им, что они всего лишь агенты этих организаций, нанятые ими наемные работники, которые не наделены полномочием пересматривать отношения между этими организациями и Министерством.
В ближайшее время Министерство, независимо от связанных с конкурсом дальнейших процессов, выступит с соответствующими оценками и в частности расценит сделанное заявление как неудачную попытку вмешательства во внутренние дела Министерства".