Քաղաքապետի դատավոր որդին շատ գումար ունի, քիչ եկամուտ
Աղասի Դարբինյանը 2010 թ. դեկտեմբերի 13-ին նշանակվել է ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր: Մինչ այդ եղել է Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր։
31-ամյա դատավորի 2011թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրն ուսումնասիրելուց պարզվեց, որ նա նշված տարում ունեցել է ընդամենը 4 մլն 969 հազար 724 դրամի եկամուտ, որը բացառապես աշխատավարձն է, սակայն նրա հաշվին եղել է 38 մլն դրամ, որը դատավորի տարեկան աշխատավարձը գերազանցում է ավելի քան 7 անգամ:
Կինը՝ Գայանե Դարբինյանը, նշված տարում ունեցել է 19 մլն 246 հազար դրամի եկամուտ, որը գոյացել է վարձակալության դիմաց ստացած 14 մլն 362 հազար դրամ վճարից, ինչպես նաև 4 մլն 884 հազար դրամ փոխառության գումարից:

Занимающий должность судьи сын мэра Ванадзора имеет мало доходов, но много денег
Агаси Дарбинян был назначен судьей Административного суда 13 декабря 2010 г. До этого он работал в суде общей юрисдикции Арагацотнской области.
Изучение декларации об имуществе и доходов за 2011 г. 31-летнего судьи Дарбиняна показало, что в указанном году он получил доход исключительно в виде зарплаты в размере всего 4 млн 969 тыс. 724 драмов. При этом на его счете имелась сумма в 38 млн драмов, превышавшая его зарплату более чем в семь раз.
Жена А.Дарбиняна Гаяне Дарбинян в указанном году получила доход в размере 19 млн 246 тыс. драмов, который образовался за счет платежей от сдачи в аренду – 14 млн 362 тыс. драмов и займа – 4 млн 884 тыс. драмов.
Что касается денежных средств, то в 2011 г. Гаяне Дарбинян имела 25 млн драмов.
Отметим, что судья Агаси Дарбинян является сыном мэра Ванадзора, члена Республиканской партии Армении Самвела Дарбиняна.