Կդառնա՞ Հրանտ Բագրատյանը ՀՀ նախագահի թեկնածու
Քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավար Հրնատ Բագրատյանն անդրադարձել է իր` ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հարցին.
«Այսօր դեկտեմբերի 20-ն է։ Բոլորը դիմում են «Ազատություն» կուսակցության գալիք համագումարի առնչությամբ։ Համագումարը տեղի կունենա դեկտեմբերի 24-ին` ժամը 12։00, եզնիկ Կողբացի 69 հասցեում գտնվող խուլ և համրերի պալատում։
Մեր դելեգատները հարցնում են օրակարգի մասով (ոմանք գալու են հեռավոր շրջաններից)։ Օրակարգում, այո, կա ինձ որպես ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հարց։ Ուստի բոլոր դելեգատներին խնդրում եմ պարտաճանաչ մասնակցել։ Գտնում եմ, որ առաջիկա ընտրություններում ազատական գաղափարախոսությամբ թեկնածուի ներկայությունը պարտադիր է։ Միաժամանակ տեղյակ եմ պահում, որ եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվի, ապա ես ի վերջո կհանեմ թեկնածությունս (եթե առաջադրված լինեմ)։ Խնդրում եմ նկատի ունենալ, որ ես ՀԱԿ կողմից չեմ առաջադրվում։ Ավելին, այս ընթացքում ես միառժամանակ դադարեցնում եմ ակտիվ համագործակցությունս ՀԱԿ քաղաքական խորհրդի հետ՝ նրանցից որևիցե մեկին կաշկանդած չլինելու համար»,- գրում է Հ. Բագրատյանը։
Վատ չէր լինի: Շատ կարևոր է,որ լինի կարգին-լուրջ նախ.(հակա)թեկնածու,որպեսզի անգամ չընտրվելուց էլ իր հետևում/կողքին ունենա իրեն ընտրած զանգված ու, վերջինիս վրա հիմնվելով, սկսի փոփոխություններ փորձել կատարել:

Станет ли Грант Багратян кандидатом в президенты РА?
Несколько минут назад депутат парламентской фракции Армянского национального конгресса Грант Багратян коснулся вопроса о выдвижении своей кандидатуры на пост президента Армении.
«Сегодня 20-е декабря. Все обращаются в партию «Свобода» в связи с предстоящим съездом. Съезд состоится 24 декабря в 12.00 в Доме культуры глухонемых по адресу ул.Езника Кохбаци, 69.
Наши делегаты интересуются повесткой (некоторые из них должны прибыть из отдаленных районов). Да, в повестке действительно есть вопрос выдвижения моей кандидатуры на пост президента РА, поэтому я прошу всех делегатов участвовать в съезде. Считаю, что участие в предстоящих выборах кандидата, придерживающегося либеральной идеологии, обязательно. В то же время ставлю вас в известность, что если будет выдвинута кандидатура Левона Тер-Петросяна, то я сниму свою кандидатуру (если буду баллотироваться). Прошу учесть, что я буду выдвинут кандидатом не от Армянского национального конгресса. Более того, мое активное сотрудничество с политсоветом АНК будет на некоторое время приостановлено, чтобы не испытывать давление со стороны кого-либо»,- пишет Г.Багратян.