WiFi ինտերնետ հանրային ավտոբուսներում
Երևանի քաղաքապետարանը և Orange-ը մեկնարկում են պիլոտային նախագիծ հանրային տրանսպորտի 5 երթուղիներում
Այսօրվանից Երևանի քաղաքային տրանսպորտի հինգ ավտոբուսների ուղևորները կկարողանան անվճար օգտվել Wi-Fi ինտերնետ` Երևանի քաղաքապետարանի և Orange-ի այսօր մեկնարկած պիլոտային նախագծի շրջանակներում: Հիմնականում ուսանողների երթևեկը ապահովող հինգ երթուղիները սպասարկող ավտուբուսներում տեղադրվել են Orange MyFi 3G/Wi-Fi մոդեմներ, որոնք ստեղծում են շարժական Wi-Fi տարածք և հնարավորություն են տալիս միաժամանակ ցանցին միացնել հինգ սարք` սմարթֆոն, նեթբուք, պլանշետ և այլն:
«Սա կարևոր նախագիծ է մեզ համար, մի կողմից` որովհետև թույլ կտա փորձել մեր շարժական MyFi ծառայությունը և դրա հնարավորություններն ամբողջ քաղաքի տարածքում, մյուս կողմից` քանի որ շատ ավելի հասանելի է դարձնում մեր ծառայությունները: Հուսով եմ, որ Երևանի բնակիչներին դուր կգա այս հնարավորությունը և նրանք կօգտվեն ավտոբուսում անցկացրած ժամանակից` այն ավելի բովանդակալից դարձնելու համար: Պիլոտային նախագծի հաջողության դեպքում մենք միտք ունենք ավելացնել Wi-Fi-ով ապահովված ավտոբուսների քանակը»,- ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

Starting today, 5 buses in Yerevan will be equipped with free wi-fi internet, in a pilot project by the Yerevan Municipality and Orange. Five buses on mainly students routes are now equipped with Orange MyFi 3G/wi-fi modems which create a mobile wi-fi zone and allow to connect simultaneously 5 devices: smartphones, netbooks, tablets etc.
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said, "This is an interesting and important project for us, as it will allow us to test our MyFi service and its possibilities in different areas of the city, and from the other hand it will make our services more accessible. I hope that Yerevan inhabitants will like this opportunity of mobile w-fi and they will profit from the time spent in the bus to make it more interesting. If the pilot project is successful, we will think about wi-fi-izing more buses".