Նոր կայք՝ Ադրբեջանում հայերի ջարդերի մասին ամբողջական տեղեկատվությամբ
Բաքվի, Սումգայիթի, Մարաղայի ցեղասպանությունների, Ադրբեջանում ու Արցախում 1987-1992 թթ. տեղի ունեցած այլ իրադարձությունների մասին մանրամասն և ճշգրիտ տեղեկատվություն այսուհետև հնարավոր կլինի գտնել KarabakhRecords.info կայքում: Այն ստեղծվել է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի «Սովորական Ցեղասպանություն» նախագծի շրջանակներում:
Նախագծի ղեկավար Մարինա Գրիգորյանը կայքի շնորհանդեսին նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ կոչ արեց վերոհիշյալ թեմաներին անդրադառնալիս նկարներ, վկայություններ, տեսանյութեր և այլ տեղեկատվություն վերցնել KarabakhRecords.info-ից, քանի որ դրա տեղեկատվությունը համապատասխանում է իրականությանը:
Կայքը հնգալեզու է, հիմնական տեղեկատվությունը ռուսերենով է: Կայքի աշխատակազմը պատրաստ է քննարկել նշված իրադարձություններին առնչվող բացառիկ նյութեր կայքում տեղադրելու ցանկացած առաջարկ։
Մարդու իրավունքների առաջին պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանը, ով ծնվել է Բաքվում, հիշեցրեց Ցեղասպանության կանխման և պատժի մասին ՄԱԿ-ի կոնվենցիան, որում հստակ գրված է, որ ցեղասպանություն կամ գենոցիդ է համարվում ցանկացած կրոնական, ազգային, էթնիկական խմբի ամբողջական կամ մասնակի ոչնչացումը մեկ այլ խմբի կողմից, այդ խմբին ֆիզիկական կամ մտավոր վնաս պատճառելը, ինչպես նաև դիտավորյալ կերպով այդ խմբի կյանքի համար անհարմար պայմաններ ստեղծելը:
Լարիսա Ալավերդյանը ցավով նշեց նաև, որ Ադրբեջանի կազմակերպած ջարդերից տուժածների համար սոցիալական պաշտպանվածության որևէ նորմ չի գործում, անգամ Հայաստանում, քանի որ երկրի քաղաքական վերնախավը դեռ բավականաչափ չի զարգացել այդ գիտակցությանը հասնելու համար:

New Website Chronicles 1987-1992 Ethnic Cleansing of Armenians in Azerbaijan
A new website dedicated to the ethnic cleansing of Armenians in Azerbaijan from 1987-1992 called KarabakhRecords.info was publicly launched today in Yerevan.
Project coordinator Marina Grigoryan urged all those wishing archival materials about those tragic events to feel free to upload photos, eye witness accounts and video clips from the new website since the information is reliable.
The site was created within the scope of the "Ordinary Genocide" project of the Public Relations and Press Division of the RA President's Office.
Also on hand at the launch was Larisa Alaverdyan, Armenia's first Human Rights Defender, who was born in Baku.
She lamented the fact that those Armenians who suffered in Azerbaijan have not been adequately defended, neither internationally or even in Armenia.
Alaverdyan said that the political elite in Armenia hadn't developed to the level necessary to grasp the importance of defending the rights of Armenians subjected to Azerbaijani genocidal policies which are in direct contravention of the U.N. Convention on Genocide.