Սկսել են անձնագրային տվյալներ հավաքել
Փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին ընդառաջ մարզերում կուսակցական պաշտոնյաներն ակտիվացել են: Թեեւ այս ընտրությունները նախորդների համեմատ բնութագրվում են «պասիվ» եւ «ոչ մրցակցային», ինչը ենթադրում է, որ նախագահի թեկնածու, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի դիրքերն անհամեմատ ավելի ամուր են, այնուամենայնիվ, իշխող ՀՀԿ-ականները չեն նահանջում:
Արմավիրի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գործող հաստատություններից մեկի աշխատակիցը, որի անունը չենք հրապարակում իր խնդրանքով, «Հետքին» պատմեց, որ քաղաքապետարանից իրենց դատարկ բլանկ են տվել եւ հորդորել են Սերժ Սարգսյանի օգտին հավաքել առնվազն 10 անձնագրային տվյալ, հակառակ դեպքում ստիպված են թողնել աշխատանքը:
Արմավիրի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավար Սարգիս Մովսիսյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իրենց ենթակայության տակ աշխատում է 5-6 հարյուր մարդ: Նա սկզբում ասաց, որ ինքը որեւէ մեկին նման հանձնարարություն չի տվել, հետո ասաց, որ տեղյակ չէ, իսկ վերջում բացառեց, որ նման բան կարող է լինել: «Նման բան չկա, այդ տեղեկությունը իրականությանը չի համապատասխանում»,-նշեց Սարգիս Մովսիսյանը:

Начали собирать паспортные данные
В связи с предстоящими 18 февраля президентскими выборами партийные деятели стали проявлять повышенную активность. И хотя грядущие выборы по сравнению с предыдущими расцениваются как "пассивные" и "неконкурентные", что предполагает несравнимо более сильные позиции баллотирующегося на пост президента действующего главы государства Сержа Саргсяна, тем не менее представители правящей Республиканской партии Армении не сидят сложа руки.
Сотрудник одного из подведомственных мэрии Армавира учреждений, имя которого мы не разглашаем по его просьбе, рассказал "Hetq", что в мэрии им раздали пустые бланки для сбора в пользу Сержа Саргсяна паспортных данных 10 человек, пригрозив в противном случае оставить их без работы.
В беседе с нами руководитель администрации армавирской мэрии Саркис Мовсисян сообщил, что у них в подчинении работают 500-600 человек. Он сперва заверил, что никому такого поручения не давал, потом сказал, что не в курсе, а под конец исключил подобную ситуацию. "Эта информация не соответствует действительность",- заявил С.Мовсисян.