Հայաստան կժամանի ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ևս 30-35 դիտորդ
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն այսօր ընդունել է նախագահի 2013թ. փետրվարի 18-ի ընտրություններին ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը: Պատվիրակության ղեկավար Ալեքսանդր Ստոյանգոլոն հայտնել է, որ մոտ օրերս Հայաստան կժամանի առաքելության կազմում ընդգրկված ևս 30-35 դիտորդ:
Ալեքսանդր Ստոյանգոլոն ասել է, որ իրենց նախնական դիտարկումների համաձայն՝ Հայաստանի ընտրական օրենսդրությունն ապահովում է բոլոր հիմքերը՝ ժողովրդավարության միջազգային սկզբունքներին և նորմերին համապատասխան ընտրություններ կազմակերպելու և անցկացնելու համար:
Տիգրան Մուկուչյանը բարձր է գնահատել ընտրողների ցուցակների ճշգրտման ու անճշտությունների վերացման հետ կապված աշխատանքները և ներկայացրել է ընտրողների ցուցակների հրապարակայնության ապահովմանն ուղղված միջոցառումները: Այս մասին հայտնում է ԿԸՀ մամուլի ծառայությունը:

Chairman of Armenia’s Central Electoral Commission Tigran Moukouchyan today met with the election observation mission of the CIS Inter-parliamentary Assembly.
Mission head Alexander Stoyangolo said that another 30-35 observers will arrive in Armenia in the coming days.
Stoyangolo said that according to a preliminary review, Armenia’s Electoral Code has all prerequisites for organizing and conducting the elections in full compliance with international principles and democratic norms.
Tigran Moukouchyan stressed the importance of the transparency of electoral process in order to raise the level of public trust.