Ի՞նչ կապ ունի «Շանսոնը» Արմավիրի մարզպետի հետ
Փետրվարի 10-ին աղիքային խանգարման երևույթներով և սննդային թունավորում նախնական ախտորոշմամբ 22 հիվանդ էր հոսպիտալացվել: Հիվանդները փետրվարի 9-ին՝ հարսանյաց հանդեսի ժամանակ, Արմավիր քաղաքի «Շանսոն» ռեստորանում կերել էին հավի կրծքամսով, սնկով, մայոնեզով պատրաստված աղցան, խոզի խորոված և թունավորվել էին:
Դեպքից հետո առողջապահության նախարարության մասնագետների կատարած ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ «Շանսոն» ռեստորանում խոհանոցի սանիտարահիգիենիկ վիճակն անբավարար է:
Նշենք, որ «Շանսոնը» պատկանում է Արմավիրում հայտնի գործարար Միսակ Տեր-Պողոսյանին: Նշված ռեստորանի հետ է կապվում նաև Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանի անունը: Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ «Շանսոն» ռեստորանում բաժնեմաս ունի նաև մարզպետը:
Արմավիրի մարզպետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հերմինե Վարդանյանը «Հետքի» հետ զրույցում հերքեց Աշոտ Ղահրամանյանի կապը «Շանսոնի» հետ: «Ես բացառում եմ դա, մարզպետը ոչ մի կապ չունի այդ ռեստորանի հետ»,- ասաց բաժնի պետը:
Աշոտ Ղահրամանյանի և Միսակ Տեր-Պողոսյանը գործարար կապի մասին խոսակցությունները պայմանավորված են նաև նրանց ընկերական ջերմ հարաբերություններով: Հավանաբար դա է պատճառը, որ մարզում մի շարք շինաշխատանքների իրականացման մրցույթներում հաղթում են Միսակ Տեր-Պողոսյանին պատկանող «Միլաքս-Գրուպ» ՓԲ և «Միսակ Մեծ» ՍՊ ընկերությունները:

Какое отношение имеет губернатор Армавирской области к ресторану «Шансон»?
10 февраля 22 человека были госпитализрованы с предварительным диагнозом кишечное расстройство и пищевое отравление. Все больные на состоявшейся 9 февраля свадьбе ели салат из куриного филе, грибов и майонеза и шашлык из свинины.
После случившегося специалисты Министерства здравоохранения РА провели изучение, по результатам которого выяснилось, что санитарно-гигиеническое состояние кухни не является удовлетворительным.
Отметим, что ресторан «Шансон» принадлежит известному в Армавире предпринимателю Мисаку Тер-Погосяну. С указанным объектом связывают также имя губернатора Армавирской области Ашота Каграманяна, который, по слухам имеет, свою долю в этом объекте.
В беседе с «Hetq» начальник отдела информации и связей с общественностью администрации Армавирской области Эрмине Варданян отрицала причастность Ашота Каграманяна к ресторану «Шансон». «Я это исключаю. Губернатор не имеет никакого отношения к этому ресторану»,- сказал Э.Варданян.
Разговоры о деловых связях между губернатором и Мисаком Тер-Погосяном обусловлены их теплыми дружескими отношениями. Возможно, в этом причина того, что ряд тендеров на проведение строительных работ выиграли именно принадлежащие Тер-Погосяну ЗАО «Миалкс Групп» и ООО «Мисак Мец».