Ուսանողները ծաղրում են ակցիան (ֆոտո, տեսանյութ)
«Շարժիչ ուժը երիտասարդությունն» է քաղաքացիական նախաձեռնությունը Երևանի բուհերի մոտ այսօր ակցիա էր անցկացնում, որպեսզի երիտասարդությանը, մասնավորապես՝ համալասարանականներին հիշեցնի, որ նրանք նույնպես կարող են մասնակցել երկրի հասարակական և քաղաքական կյանքին:
Ակցիան նախաձեռնողների խոսքով՝ իրենք ոչ մի քաղաքական ուժի չեն հարում, պարզապես ցանկանում են առաջարկել երիտասարդությանը համախմբվել և տեր կանգնել իրենց երկրին և իրավունքներին:
«Վարչախումբը, հենվելով իր վերահսկողության տակ գործող բուհերի վարչական մարմինների և ուսխորհուրդների վրա, կարողացել է մշտապես չեզոքացնել երիտասարդության ակտիվությունը»,- նշում են ակցիայի մասնակիցները:
«Ռեժիմը խլում է մեր երիտասարդությունը: Ո՞վ պետք է կանխի դա, եթե ոչ մենք» պաստառներով նրանք սկզբում հավաքվել էին ԵՊՀ-ի բակում, որտեղ նրանց բուռն ծափահարություններով «ողջունեցին» իրավաբանական ֆակուլտետի ուսանողները: Այնուհետև ակցիան «մեծ խանդավառությամբ» ընդունեցին նաև Տնտեսագիտական համալսարանի մոտ:

Студенты высмеяли акцию (фото, видеоматериал)
Гражданская инициатива “Молодежь – движущая сила” сегодня провела акцию перед ереванскими вузами с целью напомнить молодежи и в частности студентам университетов о том, что они тоже могут участвовать в общественной и политической жизни страны.
По словам организаторов акции, они не примыкают к какой-либо политической силе, просто хотят предложить молодежи объединиться и встать на защиту страны и своих прав.
“Режим, опираясь на действующие в вузах и подконтрольные ему административные органы и студсоветы, сумел нейтрализовать активность молодежи”,- утверждают участники акции.
“Режим отнимает нашу молодежь. Кто, если не мы, должен пресечь это явление” – с такими плакатами молодые люди собрались во дворе Ереванского государственного университета, где их бурными аплодисментами “приветствовали” студенты юридического факультета. С таким же “энтузиазмом” акция была встречена и студентами Экономического университета.