Նախապատրաստվում են նյութեր ՏԸՀ «Ժառանգության» անդամին ընտրակաշառք առաջարկելու ահազանգի վերաբերյալ
ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի փետրվարի 16-ին հրապարակած խախտումների ամփոփագրում նշվել էր, որ Հրազդան քաղաքի տեղամասային հանձնաժողովներից մեկի՝ «Ժառանգության» անդամին, ով չի ցանկացել ներկայանալ, փորձել են առաջարկել 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, որպեսզի վերջինս աչք փակի նախագահի թեկանծու Ս. Սարգսյանի օգտին լցոնման գործընթացի վրա, ինչը, սակայն, նա մերժել է:
Հոդվածում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ դատախազությունը համապատասխան ծառայություններին հանձնարարականներ է տվել: Նախապատրաստվում են նյութեր:
ՀՀ ոստիկանության Հրազդանի բաժնում նյութերի նախապատրաստման ընթացքում ճշտվել է Հրազդան քաղաքի ընտրատեղամասային հանձնաժողովների կազմում ընդգրկված «Ժառանգություն» կուսակցության անդամների ինքնությունը՝ նպատակ ունենալով վերջիններիս միջոցով պարզել քաղաքացու կողմից ընտրակաշառք առաջարկելու փաստի հավաստիությունը: Այս մասին հայտնում է գլխավոր դատախազությունը:

Materials Being Prepared on Alarm of Offering Bribery to a Member of LEC from "Heritage" Party
In the bulletin on offences published on February 16, 2013 by the pre-electoral headquarter of the candidate for President Raffi Hovhannisyan it was mentioned that money equivalent to 500 USD was offered to the member of one of the local election commissions of town Hrazdan, a member of "Hertitage" party who didn't want to introduce himself. They wanted the latter to pretend not to notice the process of ballot stuffing in favor of the candidate for President S. Sargsyan which, however, was refused by him.
The Prosecution Office gave instructions to the appropriate services to check the circumstances mentioned in the article. Materials are prepared.
Prosecutor General's Office of RoA reports that in Hrazdan Division of Police the identity of the members of "Heritage" party included in local election commissions of town Hrazdan was clarified during the preparation of materials, aiming to find out the verity of the fact of offering bribery by a citizen through them.