Անահիտ Բախշյանը «հոկտեմբերի 27»-ի բացահայտումը կապում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ
Ազատության հրապարակում նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրավիրած հանրահավաքին ելույթ ունեցավ նաեւ «Ժառանագության» նախկին պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը:
Նա նշեց, որ հուզված է, որովհետեւ իր մեջ փոթորիկ կա, որը պատրաստ է ժայթքելու. «Արդարության, ազնվության, ճշմարտության խորը պակաս ունեմ մեջս: Ես չեմ կարողանում այդ ամենը հանդուժել այլեւս»: Ըստ տկն Բախշյանի՝ ինքը իր բոլոր ակնկալիքները, այդ թվում՝ «հոկտեմբերի 27»-ի կազմակերպեիչներին գտնելու հույսը կապում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ:
Ա. Բախշյանը պատմեց, թե ինչպես է իրենց վստահված անձանցից մի աղջիկ Սարիթաղում «կարգի է բերել» ՏԸՀ-ի բոլոր անդամներին, որոնք փորձել են կեղծել ընտրությունները:
Նա շեշտեց, որ ընդդիմադիր թեկնածուն վաստակել է իրեն վերագրվող տոկոսների կրկնակին: Բախշյանն անդրադարձավ երիտասարդ իշխանավորների գրառումներին «Ֆեյսբուք» ցանցում, որտեղ նրանք խոսում են աննախադեպ ընտրությունների մասին: Տկն Բախշյանը շեշտեց, որ եթե ժողովուրդը դժգոհ է քեզանից, պիտի պաշտոնդ վայր դնեց, ինչպես արել է Բուլղարիայի վարչապետը, որն ասել է՝ ժողովուրդը ինձնից դգոհ է, ես վերադառնում եմ նրա մոտ:
«Այն իշխանությունը, որը չի ստացել ձեր ձայնը, ավելի շուտ պետք է վերադարձնի ժողովրդին: Ս է մեր պահանջը: Բոլորս միասին ենք: Մեզ միացած քաղաքական ուժերը ձեզ են միացել, ձեր ձայներին»,- իր խոսքն ավարտեց Անահիտ Բախշյանը:

Раскрытие теракта "27 октября" Анаит Бахшян связывает с Раффи Ованнисяном
На митинге, созванном на площади Свободы кандидатом в президенты РА Раффи Ованнисяном, выступила также бывший депутат парламентской фракции "Наследие" Анаит Бахшян.
"Я испытываю огромный недостаток справедливости, честности, правды. Не могу больше все это терпеть",- сказала А.Бахшян. Она также отметила, что все ее надежды, в том числе и на раскрытие теракта "27 октября" и выявление его заказчиков, связаны с Раффи Ованнисяном.
Бывший депутат заявила, что кандидат от оппозиции набрал вдвое больше процентов, нежели ему приписывают.
Касаясь записей в Фейсбуке молодых должностных лиц, заявляющих о беспрецедентных выборах, Анаит Бахшян отметила, что если народ тобой недоволен, то тебе следует уйти с занимаемой должности, как поступил премьер-министр Болгарии.
"Власть, которая не получила ваши голоса, должна быть возвращена народу – вот наше требование",- добавила А.Бахшян.