Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախագահականում է. հանդիպմանը, նրանից ու Սերժ Սարգսյանից բացի, ոչ ոք ներկա չէ
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և նրան հետևող բազմության՝ նախագահականի շենքին հասնելուն պես ոստիկանության գնդապետ Վալերի Օսիպյանը պահանջեց, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը միայնակ մտնի նախագահական՝ առանց լրագրողների:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասաց, որ եթե Սերժ Սարգսյանի կողմից մեկ օպերատոր և մեկ լուսանկարիչ հանդիպմանը ներկա են լինելու, ապա ինքը ևս խնդրում է, որ իր հետ լինեն մեկ օպերատոր և մեկ լուսանկարիչ:
Նախագահականի արարողակարգի պետը ներկայացավ՝ ասելով, որ նախագահի կողմից որևէ օպերատոր կամ լուսանկարիչ չի լինելու, հանդիպմանը լինելու են միայն Սերժ Սարգսյանն ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Բազմությունը հավաքված է նախագահականի հանդիպակաց մայթին ու վանկարկում է «Հայաստան»:
Փոքր-ինչ ներքև՝ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի շենքի առջև, այս պահին կանգնած են վահաններով ու մահակներով զինված ոստիկաններ: «Հետքի» հարցին, թե արդյոք որևէ գործողությո՞ւն են պատրաստվում անել, ոստիկանության գնդապետը, ով չցանկացավ ներկայանալ, պատասխանեց, որ որևէ գործողություն դեռևս չեն անելու, ուղղակի եկել են, որ անկարգություններ լինելու դեպքում կանխեն:

Hovannisian Meets with Sargsyan in Private
Minutes ago, a defiant Raffi Hovannisian flanked by his supporters, approached the Presidential Palace on Baghramyan Avenue to meet with Serzh Sargsyan.
A top police official invited Hovannisian to enter the outer gate but declared that no reporters would be allowed inside.
Hovannisian stated that if he spotted an official TV camera crew inside, he too would demand the same.
The Presidential Chief of Protocol assured Hovannisian that there would be no one else present at the meeting.
Hovannisian's supporters have assembled on the opposite sidewalk chanting "Armenia, Armenia".
A squad of helmeted police holding truncheons has taken up positions further down Baghramyan near the Academy of Sciences.