Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ազդարարեց «բարևի» հեղափոխություն
«Ձեզնից ոմանք հարցրին, թե ինչու երեկ իմ ոտքով գնացի Ս. Սարգսյանի մոտ: Գնացի, որովհետև ես բարդույթ չունեմ իմ հայրենիքում, վախ չունեմ» ,- հայտարարեց Ր. Հովհաննիսյանը:
«Հարգանք մատուցելով հանդերձ»` նա Ս. Սարգսյանից պահանջել է «հայ ժողովրդի հաղթանակի ճանաչումը», պատասխանը եղել է՝ ոչ:
Որպես «վերջին խոսք» Ր. Հովհաննիսյանը առաջին հերթին նրանից պահանջել է պատժել բոլոր ընտրակեղծարարներին:
Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ ինքը մինչեւ վերջ մնալու է ժողովրդի կողքին ու ժողովրդի հետ էլ շարունակելու է պայքարը «հանդարտ, սահամանդրալան, հետևողական» ճանապարհով:
«Իզուր ժամանակ չկորցնենք,- ասաց Ր. Հովհանիսյանը,- այս ժողովրդական շարժումը չի մարելու: Մենք գնալու ենք դեպի հաղթանակ»:
Նա հայտարարեց, որ վաղվանից իր համախոհներով շրջելու է բոլոր քաղաքներում և գյուղերում «մեկառմեկ»՝ հաղթանակն ու ողջույնը տանելու հայրենակիցներին:
«Վաղը՝ Աշտարակ, կեսօրից հետո` Վանաձոր, ժամը 5-ին` Գյումրի: Կիրակի օրը` ժամը 3-ին (15:00-ին) հավաքվում ենք այստեղ՝ Ազատության հրապարակում»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:

Раффи Ованнисян: «Я до конца останусь с народом»
«Некоторые из вас спросили меня, почему я вчера по своей воле отправился к Сержу Саргсяну. Я пошел к нему, потому что на родине у меня нет комплексов, нет страха»,- заявил Раффи Ованнисян.
По его словам, он потребовал от Сержа Саргсяна «признать победу армянского народа», но получил отрицательный ответ. Лидер «Наследия» также потребовал в первую очередь наказать всех фальсификаторов выборов.
Раффи Ованнисян заявил, что до конца останется с народом и вместе с ним будет последовательно продолжать борьбу мирным конституционным путем.
«Не будем напрасно тратить время,- сказал Р.Ованнисян. – Это народное движение не угаснет. Мы будем идти к победе».
Он также отметил, что с завтрашнего дня вместе со своими сторонниками отправится по всем городам и селам, чтобы приветствовать соотечественников и сообщить им о победе.
«Завтра мы будем в Аштараке, после полудня – в Ванадзоре, в 5 часов – в Гюмри. А в воскресенье в 15 часов собираемся здесь, на площади Свободы»,- сказал Раффи Ованнисян.