Լոս Անջելեսում կանցկացվի բողոքի ցույց՝ ընդդեմ Հայաստանի կեղծված ընտրությունների
Հարավային Կալիֆորնիայի հայերը պահանջում են պատժել ՀՀ նախագահի ընտրությունները կեղծած անձանց և կատարել քվեների արդար վերահաշվարկ: Վերջին ՀՀ նախագահի ընտրությունները հերթական անգամ ցուցադրեցին Հայաստանում իշխող ռեժիմի իրական դեմքը:
Կան մեծաքանակ փաստեր առ այն, որ 2013 թ. փետրվարի 18-ին ՀՀ նախագահի ընտրություններում զանգվածային ընտրախախտումներ են կատարվել, որոնք խեղել են ընտրության ընդհանուր արդյունքները ի շահ Սերժ Սարգսյանի:
Մենք՝ ՀՀ քաղաքացիներս՝ Հայաստանում, թե նրա սահմաններից դուրս ծնված-մեծացած, հայտարարում ենք, որ քանի դեռ ընտրակեղծիքների հետևանքները վերացված չեն, և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած պաշտոնական թվերը վստահություն չեն ներշնչում, ոչ ոք չպետք է Սերժ Սարգսյանին ճանաչի որպես վերընտրված նախագահ: Մենք նաև պահանջում ենք վերականգնել ՀՀ սահմաններից դուրս քվեարկելու ՀՀ քաղաքացիների սահամանադրական իրավունքը:
Մենք հավաքվելու ենք կիրակի օրը՝ 2013 թ. փետրվարի 24-ին՝ ժամը 11:30, Սուրբ Մարիամ Աստվածածնի առաքելական եկեղեցու առջև և երթով շարժվել դեպի Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսության շենքը ի նշան Հայաստանի ժողովրդի հետ համերաշխության:

February 24, Los Angeles - March to Protest Phony Elections in Armenia
Armenians of Southern California demand the punishment of vote fraudsters and a fair recount of the ballots in the February 18 presidential election in Armenia.
The recent presidential election in Armenia has once again demonstrated the true face of the current Armenian regime.
There is overwhelming evidence of massive election fraud, which was carried out during the Armenian Presidential Election on February 18, 2013, to skew the overall election outcome in favor of incumbent Serzh Sargsyan.
We, Armenians born and raised in and outside of Armenia's boundaries and residing in Southern California, urge that until the consequences of election fraud are eliminated and the numbers published by the Central Electoral Commission in Armenia inspire confidence, everyone should refuse to recognize Serzh Sargsyan as President-elect. We also demand that the constitutional right of Armenian citizens residing outside Armenia to vote is restored.
We will gather on Sunday, February 24, 2013 at 11:30 am in front of St. Mary's Armenian Apostolic Church on Central Avenue and march towards the Armenian Consulate in Los Angeles to show our solidarity with the people of Armenia.