Արցախի նախագահը ստորագրել է արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին հրամանագիր
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 12-ին ստորագրել է հրամանագիր «Արցախբանկ» ՓԲԸ-ում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների՝ 1993 թվականից արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին:
Ըստ հրամանագրի՝ կառավարությանը հանձնարարվել է ապահովել մինչև 1974 թվականը ծնված քաղաքացիների, ինչպես նաև Արցախի պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների և պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների ավանդների նախնական փոխհատուցումը «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2013 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքով նախատեսված գումարների սահմաններում:

President of Artsakh Signs Decree of Preliminary Compensation of Citizens' Devalued Deposits
On 12 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree of preliminary compensation of devalued since the year of 1993 deposits of NKR citizens in "Artsakh Bank" Closed Joint Stock Company.
According to the decree from the financial means allocated within the frameworks of the law "On 2013 State Budget" the government has been entrusted to provide preliminary compensation of deposits belonging to citizens born before 1974 as well as citizens perished during the defense of the Artsakh and individuals of first disability group.