ԱԺ մուտքի մոտ կրակել են «Հիսուս Քրիստոս» ներկայացած քաղաքացու ոտքին
Դանակով զինված մի քաղաքացի մոտ մեկ ժամ առաջ մուտք է գործել Ազգային ժողովի ընդունարան: Նա փորձել է առաջ շարժվել եւ սկսել է գոռգոռալ, թե ինքը Հիսուս Քրիստոսն է: Ազգային ժողովից «Հետքին» տեղեկացրին, որ անվտանգության աշխատակիցները հորդորել են դանակը վայր դնել, սակայն երիտասարդը չի ենթարկվել եւ շարժվել է առաջ:
Անվտանգության աշխատակիցները օդ են կրակել, սակայն զինված քաղաքացին չի նահանջել եւ ստիպված կրակել են նրա ոտքին:
Սկզբում բուժօգնություն է ցուցաբերել ԱԺ բժիշկը, այնուհետեւ շտապօգնության ավտոմեքենան նրան հասցրել է հիվանդանոց:
Ոստիկանությունից փորձեցինք տեղեկանալ կատարվածի մասին: Ուղիղ 30 րոպե պահանջվեց, որպեսզի լրատվության բաժնից պատասխանեն, որ «ինչ-որ միջադեպ է եղել, հանգամանքները պարզվում են»:

У входа в НС ранили мужчину, называвшего себя Иисусом Христом
Примерно час назад вооруженный ножом мужчина проник во двор Национального Собрания и, крича, что он Иисус Христос, пытался пройти вперед. Как сообщили «Hetq» в НС, сотрудники безопасности стали уговаривать молодого человека бросить нож, однако тот не подчинялся уговорам и хотел идти дальше.
Тогда охранники выстрелили в воздух, но и это не заставило вооруженного гражданина отступить. После этого сотрудникам службы безопасности пришлось выстрелить ему в ногу.
Вначале помощь раненому оказала врач НС, после чего он на машине скорой помощи был доставлен в больницу.
Мы попытались получить в полиции информацию о произошедшем. Потребовалось ровно 30 минут, чтобы в пресс-службе ответили, что «произошел какой-то инцидент, обстоятельства выясняются».