ԱԺ տարածքում հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացու կյանքին վտանգ չի սպառնում
Թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի մամուլի քարտուղար Վիկտորիա Անիկինան «Հետքին» տեղեկացրեց, որ ԱԺ-ի մուտքի մոտ տեղի ունեցած միջադեպի տուժողը 1988 թ. ծնված Վրեժ Գալստյանն է: Նա ազդրի շրջանում ստացել է հրազենային վնասվածք:
Վրեժը Մասիս քաղաքի բնակիչ է:
«Կյանքին վտանգ չի սպառնում: Այս պահին պարզ չէ` վիրահատվելո՞ւ է, թե՞ ոչ: Դա պարզ կլինի ավելի ուշ»,- ասաց մամուլի քարտուղարը:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ժամը 14:30-ի սահմաններում, դանակով զինված մի քաղաքացի մուտք է գործել Ազգային ժողովի ընդունարան: Նա փորձել է առաջ շարժվել եւ սկսել է գոռգոռալ, թե ինքը Հիսուս Քրիստոսն է: Ազգային ժողովի անվտանգության աշխատակիցները հորդորել են դանակը վայր դնել, սակայն երիտասարդը չի ենթարկվել եւ շարժվել է առաջ:
Անվտանգության աշխատակիցները նրան կանգնեցնելու համար կրակել են սկզբում օդ, այնուհետեւ՝ քաղաքացու ոտքին:

Жизни мужчины, получившего ранение во дворе НС, опасность не угрожает
Пресс-секретарь 1-ой ереванской больницы Виктория Аникина сообщила «Hetq», что пострадавшим в результате инцидента перед входом в Национальное Собрание является Вреж Галстян, 1988 г. рождения. Он получил огнестрельное ранение в область бедра.
Вреж Галстян – житель города Масиса. «Его жизни опасность не угрожает. В настоящий момент неизвестно, будет ему сделана операция или нет. Это станет ясно позже»,- сказала пресс-секретарь.
Напомним, что сегодня около 14.30 вооруженный ножом мужчина проник в приемную Национального Собрания, где кричал, что он Иисус Христос, и пытался пройти вперед. Сотрудники безопасности НС убеждали его бросить нож, однако мужчина не подчинился и попытался пройти дальше.
Чтобы остановить вооруженного гражданина, охранники сперва выстрелили в воздух, а затем уже ему в ногу.