«Շինֆորումը» հրաժարվեց «Հետքի» դեմ ներկայացրած հայցապահանջից
«Շինֆորումը» հրաժարվել է «Հետքի» դեմ ներկայացրած հայցից: Քիչ առաջ այս մասին հայտարարեց Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սամվել Թադևոսյանը, ում վարույթում պետք է քննվեր նշված գործը:
Այսօր Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանում նշանակված էր «Հետքի» դեմ «Շինֆորում» ՍՊԸ-ի հայցով դատաքննությունը: Սակայն կողմերը նիստին ներկա չէին:
Դատավոր Սամվել Թադևոսյանը որոշեց նիստն առանց կողմերի անցկացնել և հայտնեց, որ մարտի 5-ին «Շինֆորում» ՍՊԸ-ն հայցից հրաժարվելու մասին միջնորդություն է ներկայացրել դատարան: Միջնորդության հիման վրա գործի կարճման մասին դատական ակտը կհրապարակվի ապրիլի 19-ին:
Հիշեցնենք, որ «Շինֆորում» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչ՝ ընկերության տնօրեն Տիգրան Գասպարյանը վիճարկում էր այս տարվա հունվարի 26-ին և փետրվարի 1-ին «Հետքում» Դանիել Իոաննեսյանի հեղինակային սյունակում հրապարակված Չափումները վկայում են, որ Ծիծեռնակաբերդի խճուղին կառուցվել է «ատկատներով» եւ Պարզաբանումներ Ծիծեռնակաբերդի խճուղու մասին հրապարակման վերաբերյալ նյութերը՝ համարելով, որ դրանք արատավորել են կազմակերպության գործարար համբավը:
Գասպարյանը դատարանից խնդրել էր պարտավորեցնել հերքել վերոնշյալ հոդվածներում պարունակվող` գործարար համբավն արատավորող տեղեկությունները եւ որպես գործարար համբավին զրպարտության միջոցով պատճառված վնասի փոխհատուցում բռնագանձել 2 մլն դրամ, ինչպես նաեւ նախապես վճարված պետական տուրքի գումարը՝ 44,000:

Shinforum LLC, a company engaged in road and bridge construction, has dropped its slander suit against Hetq according to a statement just released by Kentron and Nork-Marash Court Judge Samvel Tadevosyan.
The trial was scheduled to start today but none of the litigants appeared in court.
Judge Tadevosyan decided to continue the trial in their absence and announced that Shinforum had informed the court on March 5 that it wanted to drop the charges against Hetq.
The court will issue its decision on April 19.
Shinforum Director Tigran Gasbaryan had claimed that articles written by Hetq columnist Daniel Ioannisyan (Fatal Fraud: Tsitsernakaberd Highway Constructed with Kickbacks), tarnished the reputation of his company
Gasbaryan had requested that the court obligate Hetq to refute all “slanderous” information contained in the articles and to pay 2 million AMD in compensation, in addition to 44,000 AMD for state fees.
The articles discuss whether the Tsitsernakaberd Highway, commissioned by the Yerevan community corresponds to building standards.